Muzikus.cz homepage
přihlášení uživatele
PŘIHLÁŠENÍ UŽIVATELE JE ZRUŠENÉ
vyhledávaní
tagy

tag: SEŘÍZENO NALADĚNO A NASTAVENO?

11.8.2017 Abychom se tedy v tématu výškového nastavení snímačů také dobrali k nějakým číselným hodnotám, byť je opět a samozřejmě nebudeme brát až tak přísně a dogmaticky, zkusil jsem na několika svých nástrojích osazených pasivními modely tyto hodnoty změřit.
13.7.2017 Pokud řešíme kombinaci snímačů do té či oné konkrétní kytary, měli bychom vždy dodržovat jistou hlasitostní vyrovnanost (hodnoty výstupu). Pokud máme např. na Stratu ve střední a krkové poloze velmi slabý singl, ...
14.6.2017 Téma výběru toho správného snímače do konkrétní kytary může být běh na delší trať, dá se, právě podle technických dat a vlastností, jistým způsobem předpokládat, jak se ten který model bude v tom kterém nástroji chovat, nicméně, jak je to zcela a doopravdy, zjistíte, až když natáhnete struny a zahrajete.
13.5.2017 Pokud navážu na téma z minula, tak určité prahnutí po silném výstupu mě konkrétně v jistém období přivedlo až k aktivním modelům firmy EMG - konkrétně k modelu 81 (používá Metallica, Zakk Wylde aj.), u kterých se chci dnes přece jen malinko pozastavit.
24.4.2017 Víme tedy již, že i stejné snímače se v různých kytarách můžou chovat různě, nicméně jejich technická data a hodnoty můžou být zcela jistě určitým vodítkem, jak bude celek kytara-snímač zvukově vypadat.
15.3.2017 V minulém dílu jsme započali téma elektromagnetických snímačů v elektrických kytarách a vzpomenuli jsme pár nejznámějších světových a tuzemských výrobců.
28.2.2017 Jak bylo na konci minulého dílu naznačeno, dnes se pustíme do dalšího širšího tématu, a tím jsou kytarové snímače. Věnujeme se zejména kytarám elektrickým, máme na mysli tedy elektromagnetické snímače.
Pokud...
9.2.2017 V dnešním dílu si z minula plánovaně a avízovaně shrneme základní, řekněme pracovní, postupy týkající se celkově samotného procesu ladění nástroje, abychom je měli tak nějak v jednom bloku a pohromadě.
26.12.2016 Pokud ještě chvíli zůstaneme u tématu elektronických ladiček, uvědomme si, za jakých (zejména světelných) podmínek na pódiích při koncertech ladíme. Pokud tedy vlastníme, byť slušně fungující, ladičku pouze s digitálním a nepodsvíceným displejem,...
25.11.2016 I když máme prázdné struny správně naladěné za využití doporučených postupů uvedených v minulých dílech, nemusíme mít ještě, co se týče celkové intonace, zcela vyhráno. Spousta hráčů při ladění totiž nejen „brnká míň“, jak jsme se zmínili dříve, ale i „míň mačká“.

51-60 (75) 

na začátek posounout vzad předešlé 1 2 3 4 5 6 7 8 další posounout vpřed na konec

 
 

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.