přihlášení uživatele
přihlásit trvale na tomto počítači
vyhledávaní
tagy

tag: SÁM DOMA

10.11. V posledních několika dílech jsme probírali, jak mohou muzikantům být užitečné mobily a tablety. Aplikace, které jsem doporučoval, se však hodí spíše pro přípravu skladby než pro záznam jako takový.
12.10. V minulých dvou dílech jsme se letem světem podívali na to, jak mohou být mobily a tablety prospěšné kytaristům, respektive klávesistům. Dnes se dostáváme k trochu spornému tématu: Je dobré celou nahrávku „produkovat“ v mobilním zařízení?
07.09. A pokračujeme v krasojízdě! Krasojízdou se tentokrát myslí letmý pohled na to, jak nám při nahrávání mohou pomoct naši mobilní miláčci. Po celou tu dobu budeme opět trochu nadržovat přístrojům se systémem iOS, ...
14.08. Minule jsme nakousnuli téma, jakým způsobem nám mohou při domácím nahrávání být prospěšné chytré telefony a tablety. Pojďme se v tom trochu pohrabat.
11.07. Moji milí, tenhle díl píšu na telefonu. V následujících epizodách bych se totiž rád zmínil o tom, jak nám v nahrávání mohou pomoct naše mobilní sloní ucha. Sami jistě uznáte, že v tomto případě se sluší použít mobilní placku i při psaní textu.
12.06. A je to tu - jubilejní epizoda. Když je vám šedesát, vše se tak nějak zpomalí a uklidní, říkali mí starší kamarádi. Nejsem si jist, že je to tak jednoduché. Mně třeba k šedesáté epizodě Sám doma osud nadělil nečekaný kolaps počítače, ve kterém jsem měl poměrně mnoho nezazálohovaných rozpracovaných nahrávek.
15.05. Asi už jste to slyšeli mnohokrát: Když mícháme nahrávku, je snadné ztratit nadhled a kontext. Tím myslím to, že možná máte pocit, že váš mix zní skvěle, ale pouze do té doby, než si hned po něm pustíte nějaký jiný, nebo si jej poslechnete na jiných reproduktorech.
23.04. Automatizovat se dá v softwaru pro DAW v podstatě cokoliv, ale nejčastěji takto postupujeme u hlasitosti jednotlivé stopy nebo celého masteru. Proto se pojďme podívat na to, proč bychom tuto funkci neměli přehlížet.
25.03. Minule jsme se začali věnovat některým základním pravidlům, kterých je dobré se držet v případech, kdy nemáme k dispozici poradní (chcete-li „producentský“) hlas někoho jiného.
01.03. Tento seriál je o amatérském nahrávání, a tak nějak z definice je tedy určen především pro ty, kteří potřebují kvalitně nahrávat buď svou kapelu či projekt, nebo dokonce vyloženě sami sebe.

1-10 (66) 

na začátek posounout vzad předešlé 1 2 3 4 5 6 7 další posounout vpřed na konec

 
 

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.