muzikus.cz na

facebook twitter
přihlášení uživatele
přihlásit trvale na tomto počítači
vyhledávaní
tagy

tag: ROCKOVÁNÍ

16.8.2010 Ani tentokrát nebude v Mnichovicích nedaleko Prahy v poslední prázdninovou sobotu chybět festival Rockování. Jednodenní akce se v tomto roce uskuteční již popáté a stejně jako v předchozích letech na ní vystoupí jak kapely obecně známé, tak i kapely místní a vycházející.
18.8.2009 Poslední prázdninovou sobotu se v Mnichovicích – obci na půl cesty mezi Prahou a Benešovem - uskuteční 4. ročník festivalu Rockování. Tradičně na akci vystoupí kapely obecně známé, podpořené kapelami s vazbou na Mnichovice.
14.3.2006 Americká značka Dobro je charakteristická pre gitaru s dreveným telom a jedným rezonátorom. Získala si popularitu prevažne v country a bluegrassovej hudbe. Ďalšia americká značka National...
28.10.2005 Kdo někdy slyšel nebo viděl hrát Jeff Becka, musí si zákonitě říct - to snad ani není možné. Tenhle super kytarista naprosto šokuje posluchače nevyčerpatelnou invencí a tak neuvěřitelnými skoky mezi hudebními žánry, že zamotal hlavu kritikům, kteří mají muzikanty rádi pěkně srovnané v úhledných škatulkách. Kam vlastně patří?
23.9.2005 "Slowhand" stvořil tuhle píseň roku 1970, kdy se začal stavět na vlastní nohy po odchodu z kapel Cream a Blind Faith. Spolupracoval s George Harrisonem, Johnem Lennonem a dalšími vynikajícími muzikanty. Je unesen soulovým stylem skupiny Delaney a Bonnie Bramlettových, která na americkém turné Blind Faith působila jako předskokan.
31.8.2005 Dalším jazzrockovým géniem je bezesporu Al DiMeola. Ten pěkně zauzloval prsty svým obdivovatelům a napodobitelům. Když jsem ho poprvé slyšel na Coreově desce Where Have I Know You Before z roku 1974, kdy nahradil úžasného kytaristu Billa Connorse v první jazzrockové sestavě, říkal jsem si: "No, taky pěknej blázen."
17.8.2005 Jsou kytaristé rockoví, jazzoví, klasičtí, flamenco, country, bluesoví, bluegrassoví a... John McLaughlin. Jestli někdo umí bezvýhradně hrát na kytaru, pak je to tenhle chlápek ze severní Anglie. Od dnešního čísla se budeme věnovat jazzrocku, fusion (nebo jak nazvat spojení dvou hlavních proudů na začátku sedmdesátých let).
14.2.2005 Všechno začalo v Houstonu v roce 1969, kdy se dali tihle tři vousatí exoti z Texasu dohromady s nápadem založit hardrockovou...
3.11.2004 Rockový dynamit a stratosféricky rychlý britský kytarista Alvin Lee pořádně zahýbal světem kytary a způsobil nejedno bolení...
27.10.2004 Svět hardrockové kytary má při svém vzniku několik legendárních jmen. Jedním z nich je určitě Paul Kossof, charismatický a všestranně...

1-10 (24) 

na začátek posounout vzad předešlé 1 2 3 další posounout vpřed na konec

 
 
přečtěte si
 

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.