muzikus.cz na

facebook twitter
přihlášení uživatele
přihlásit trvale na tomto počítači
vyhledávaní
tagy

tag: ROCK ORGAN

25.12.2015 V tomto díle bych vám rád nabídl několik dvouručních technických cvičení, která zároveň mohou znít velmi efektně, pokud je zakomponujete do svých klávesových sól. Cvičení jsou uvedena v jedné tónině, zkuste si je ale procvičit ve všech dvanácti.
8.12.2015 U moderního klávesisty už nestačí být jen skvělý pianista nebo varhaník. Novodobý hráč na klávesy musí plnit mnoho dalších zvukových rolí. V tomto díle se budeme zabývat tím, jak vybudovat celou skladbu pomocí zajímavých klávesových zvuků.
21.11.2015 Pokud máte pocit, že vaše sóla začínají znít poněkud vyčpěle, zkuste experimentovat s exotickými stupnicemi z celého světa a okořenit tak trochu svoje riffy. Používejte tyto stupnice vkusně. Nejlépe totiž fungují, když je v sólu použijete pouze krátce a poté se vrátíte k tradičnějším motivům.
5.11.2015 Existuje několik zajímavých technik a zvuků, které když použijete, kytarista z vaší kapely pukne závistí. V tomto díle se budeme zabývat tím, jak vystavět suverénně znějící sólo, které se v něčem bude tak trochu podobat zvuku kytary.
9.10.2015 V tomto díle se budeme zabývat barokním skladatelem Johannem Sebastianem Bachem (1685-1750) a jeho zásadním přínosem pro melodii, hudební teorii a formu. Je téměř nemožné najít hudbu v jakémkoliv žánru, která jím není nějakým způsobem ovlivněna.
6.9.2015 Jsem v první řadě hráčem na Hammondky, ale často se ocitnu v situaci, kdy musím hrát basové linky. Dospěl jsem k názoru, že je to neocenitelná dovednost pro každého klávesistu.
21.7.2015 V tomto díle se budeme zabývat blue tóny a jejich použitím v rockové hudbě. Ve všech uvedených příkladech použijeme bluesovou stupnici; například v tónině C to bude znamenat následující tóny: C, E♭, F, F#, G, B♭.
27.6.2015 V tomto dílu našeho seriálu se budeme zabývat používáním kytarových efektových krabiček při hře na klávesy. Osobně v poslední době požívám výhradně virtuální efekty, takže všechny mé krabičky jsou softwarové, ale uvidíte, že fungují velmi podobným způsobem jako ty „opravdové“.
21.5.2015 Tento měsíc budeme mluvit o nejrůznějších zvukových možnostech klávesových nástrojů v rockové kapele. Variant dnes existuje nepřeberné množství a je opravdu důležité vybrat si tu, která nejlépe slouží dané skladbě.
1.5.2015 This month I would like to continue speaking about the almighty Leslie Speaker. Last month we covered the components and power structure, this month I want to touch on specific recording techniques and a few tricks.

11-20 (46) 

na začátek posounout vzad předešlé 1 2 3 4 5 další posounout vpřed na konec

 
 

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.