přihlášení uživatele
přihlásit trvale na tomto počítači
vyhledávaní
tagy

tag: PAVEL ŠPORCL

16.2.2014 Alb tohoto typu obsahuje světový katalog desítky. Přesto je nový počin Pavla Šporcla výjimečný – prezentací (propagací) skladeb českých virtuosů a učitelů, interpretační úrovní, dramaturgií. Jsou to sice dílka...
5.8.2010 Na příští víkend připadají hned dva tradiční valašské festivaly. V pátek 13. srpna se v amfiteátru Na Stráni ve Valašském muzeu v přírodě v Rožnově pod Radhoštěm uskuteční jedenadvacátý ročník Valašského Folkrockování a o den později v nedalekém Hrachovci u Valašského Meziříčí sedmnáctý ročník festivalu Hrachovka.
4.5.2010 Svět houslí býval v minulém století hodně maskulinní. Dnes se situace vyrovnala a řada žen hraje lépe a zajímavěji. Dvě kandidátky na světový elitní klub pozvala na svůj druhý ročník Dvořákova Praha.
20.5.2009 Šestidenní hudební i nehudební program nabídne v průběhu příštího týdne jedenáctý ročník festivalu Khamoro. Od pondělí do soboty v pražských klubech představí domácí i zahraniční představitele tradiční i moderní romské hudby, které doplní filmové projekce, semináře, výstavy nebo taneční workshopy.
14.1.2009 Před léty, když si Pavel Šporcl vytvořil image konvence bořícího umělce, mě napadlo, že bych se nedivil, kdyby překročil škatulku vážné hudby do cikánské hudby, jazzu nebo popu. Vše se již více či méně naplnilo.
15.12.2008 Dvojí provedení "operního oratoria" Igora Stravinského Oedipus Rex podle Sofokla bylo jedním z přínosných dramaturgických projektů letošní pražské koncertní sezony (19. a 20. 2., Smetanova síň Obecního domu).
12.12.2008 Jen málokterý špičkový houslista dnes ve své diskografii nemá Vivaldiho Čtvero ročních dob. Cyklus dvanácti koncertů se stal hitem klasického repertoáru, lákadlem, jemuž stěží odolávají nejen interpreti samotní, ale především nahrávací firmy.
16.1.2007 Pavel Šporcl, jeden z našich předních houslových mistrů, vydal na podzim své nové album Dvořák & Suk a při té příležitosti také navštívil několik českých i moravských měst.
15.1.2007 Na počátku všeho bylo vědecké symposium. Postupem času se ale ze symposia začal stávat festival, který se dnes rozrostl do rozměrů, které přesahují hranice vážné hudby na všechny možné strany...
30.1.2006 Dva programy s díly Petra Iljiče Čajkovského se letos 24. 8. a 27. 8. staly prologem 110. sezony České filharmonie. Jak už tomu bývá, stalo se tak z pragmatických důvodů - obě prováděné symfonie se nahrávaly a zároveň...

1-10 (18) 

na začátek posounout vzad předešlé 1 2 další posounout vpřed na konec

 
 

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.