přihlášení uživatele
přihlásit trvale na tomto počítači
vyhledávaní
tagy

tag: (NEJEN) JAZZOVÉ HRANÍ PRO MÍRNĚ POKROČILÉ

14.12.2015 Milí přátelé, dostali jsme se k dvanáctému dílu našeho workshopu, kterým ho uzavíráme. Jednotlivé díly nabídly témata, která jsou prospěšná pro mírně pokročilého klavíristu či klávesáka.
15.11.2015 V dnešním díle se zaměříme na cvičení doprovodných rytmů v různých stylech. To je další základní disciplína hráčů na klávesy, bez které se v praxi neobejdeme. Abychom byli dobrými, univerzálními a pohotovými doprovazeči, je nutné toto cvičit pravidelně a systematicky, nejlépe v návaznosti na poslech a analýzu různých stylů.
2.10.2015 Na konci minulého dílu jsme se zmínili o velmi důležité disciplíně - transkripci, lidově řečeno „stahování“ nahrávek. Dnes si k tomuto tématu řekneme víc a tentokrát se obejdeme bez zvukových ukázek i bez obrázků. Transkripce patří mezi nejrozšířenější aktivity studujícího hudebníka.
12.9.2015 V dnešním díle navážeme na minulé téma swingového frázování a ukážeme si některé způsoby, jak (nejen) swing cvičit. Dá se říci, že to je dlouhodobá, takřka celoživotní disciplína.
25.7.2015 Dnes si řekneme něco o swingovém frázování a artikulaci. Toto téma je pro jazz velmi důležité. Swing je druh jazzového rytmu, který je pro jazz základním charakteristickým pilířem.
12.7.2015 V minulém díle jsme si ukázali některé postupy práce s formálními částmi skladby, dnes na to navážeme pro klávesáky důležitým tématem, a to je výběr a způsob použití zvuků v rámci skladby. Není jistě třeba zdůrazňovat, že by to bylo téma na celou knihu.
18.6.2015 Dnes navážeme na předchozí lekce o latinách a na příkladu jedné méně známé bossa novy s názvem If You Never Come to Me (od Antonia Carlose Jobima) ukážeme několik triků, které pomáhají aranžérovi a interpretovi uchopit již existující materiál a provést s ním něco překvapivého a čerstvého.
18.5.2015 Dnes budeme pokračovat v tématu základů afrokubánské hudby a podíváme se hlavně na to, jak zahrát stylově sólo na jednoduché harmonické schéma, které jsme si ukázali v minulém díle.
5.4.2015 Dnešní díl našeho seriálu věnujeme základům afrokubánské hudby, která má obrovský vliv na světovou hudební kulturu. Podíváme se na základní stylotvorné prvky.
14.3.2015 Dnes budeme pokračovat v tématu akordových značek a jejich použití v určitých stylech. V minulém díle jsme si na Obrázku 3 ukázali kousek muziky zapsaný značkami podobně, ale zahraný v závislosti na stylu...

1-10 (20) 

na začátek posounout vzad předešlé 1 2 další posounout vpřed na konec

 
 

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.