muzikus.cz na

facebook twitter
přihlášení uživatele
přihlásit trvale na tomto počítači
vyhledávaní
tagy

tag: MIXY KTERÉ BYCHOM MĚLI ZNÁT!

11.2.2014 Čeští interpreti často sáhli po hotovém světovém hitu. Těžko soudit, kdy bylo motivem okouzlení a kdy touha po snadné slávě. Podívejme se, jak proti sobě obstojí nahrávky Orange Blossom Special. Songu, který zlidověl, a kdy ve Státech neexistuje snad jediný country houslista, co by jej nesjížděl!
31.1.2014 Uchopit národní píseň v žánrech folklóru blízkých, natož vzdálenějších, není jednoduché. Kapela může snadno sklouznout k tomu, že vyprodukuje pozlátko. Vždyť je to tak snadné, lidovku přece každý zná a rád při vínku zazpívá!
18.8.2013 Od začátku existovala myšlenka: v songu by si mohli strofy nahazovat slavní umělci různého stylového vyznání. Jsou vybráni Quincym, obesláni podkladovým materiálem a nekompromisními konspiračními pravidly, aby ani nota neprobublala předčasně na povrch.
18.5.2013 Rok 1973 nebyl pro „hi end“ kytaristu Johna McLaughlina zrovna relaxační. V jazzrocku relativně strmě vzlétající sestava Billy Cobham bicí, Rick Laird baskytara, Jan Hammer klávesy („náš“ emigrant) a Jerry Goodman housle se mu rozsypává pod rukama.
9.1.2013 Seriál Mixy, které bychom měli znát, vychází od loňského roku v tištěné podobě časopisu Muzikus a nyní se jeho díly postupně objevují i na webu Muzikus.cz, kde jsou k dispozici i doprovodné zvukové ukázky.
9.1.2013 Počátkem 80. let má střídavě stejnosměrný proud (Alternating Current/Direct Current) našlápnuto na 1. ligu. Odbyli si benjamínské otloukání mezi domorodci v Austrálii, předskočili světovým kapelám a začínají se vměstnávat do širého podvědomí...
7.1.2013 V roce 1971 tuhlo normalizačně v tehdejší „Čé eS eS eR“ na všech frontách, a zvláště pak na té kulturní. A přesto vznikala zajímavá díla, a to daleko svižněji v metropoli nad Dunajem než ve městě velikém...
4.1.2013 V době, kdy rocková čtveřice anóbrž koťata Pink and Floyd, podle nichž hráči kapelu kdysi pojmenovali, nahrávala temně odvrácené album, už „undergroundový psychodelic“ tolik nevyznávala...
27.2.2012 seznam všech dílů seriálu se e zvukovými ukázkami
27.2.2012 Poslední album The Beatles je dodneška obecně považováno za jeden z klenotů beatové či rockové hudby. Jak tomu bývá, vzniklo v období, kdy už byli Brouci zkušení studioví harcovníci, úročili své znalosti, ale také se již někteří z nich nemohli navzájem vystát.

15-24 (24) 

na začátek posounout vzad předešlé 1 2 3 další posounout vpřed na konec

 
 

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.