muzikus.cz na

facebook twitter
přihlášení uživatele
přihlásit trvale na tomto počítači
vyhledávaní
tagy

tag: MIXY KTERÉ BYCHOM MĚLI ZNÁT!

2.1.2015 Čas oponou trhnul a seriál je u konce. Věnovali jsme jej tomu, jak kapely písničky nahrávají a jak je mixují. A protože se sluší podávat informace objektivně, ilustrovali jsme vše na skladbách, které už mají v dějinách hudby své jisté.
6.12.2014 Milan Svoboda se řadí mezi přední jazzmany, a to nejen v Čechách! Vyniká i coby skvělý autor i dirigent jazz bandu. Při jeho rozhledu není divu, že 1996 chytá příležitost za pačesy a pouští se do multistylového baletu Mauglí provedeném v Národním divadle v choreografii Vlastimila Harapese.
11.11.2014 Zpěváka Petera Seegera přezdívali zleva Americká ladička, zprava pak ho častovali Stalinovým kanárkem. Inu patřil k okruhu sdílejícím ideály tzv. sociálně spravedlivé společnosti - než v 50. létech odhalení „Kobova kultu“ způsobilo v USA masový odliv komunistů.
13.10.2014 V roce 1981 je slavná formace Yes dokonale rozprášena, chuť do delší spolupráce sdílejí jen baskytara Chris Squire a bubeník Alan White, a to v projektu XYZ. Po peripetiích s členy prošedšími rovněž Yes se k dvojici přidává kytarista Trevor Rabin.
3.10.2014 Rok předtím, než spustil pověstné Symphonicities, si univerzál Gordon Summer spolupráci s velkým akustickým tělesem otestoval na vánočních písních. Živý koncert byl v září 2009 zaznamenán pro televizi, ve studiu vznikly v říjnu a listopadu vyžehlenější audio nahrávky.
10.9.2014 Divoch Prince Rogers Nelson je pověstný svou všestranností - už jako dítě ovládal kolem dvaceti pěti hudebních nástrojů, píše hudbu i slova, skvěle tančí, dokáže poskládat umělecký i obchodní tým a nadchnout jej pro svou věc, ...
30.8.2014 Bývalý jazzový trumpetista Charles Dumont se v 50. letech ocitá na pokraji bídy. Zuby nehty to zkouší všelijak a své depresivní rozpoložení promítá do písně, kterou právě skládá. Protože k ní potřebuje slova, obrací se na „šansonového básníka“ Michela Vaucaireho.
9.6.2014 Režisér Luc Besson začíná mít v 90. létech pohromadě prostředky, aby natočil, co již dávno načrtl na střední - komiksový příběh Pátý element. Do týmu nominuje osvědčené harcovníky z děl předešlých (např. Nikity, Leona)...
20.5.2014 Řekli jsme si, že je snadné vybírat dobou prověřené perly. Proč tedy nešlápnout do méně vonných ingrediencí? Ale i zkusit přijít na to, kde hnije zakopaný pes.
19.5.2014 Když ikona Vincent Clark frnkl z „Depeší o módě“, autorské žezlo po něm přebral Martin Gore. V roce 1982 tak kapela vydává své druhé LP A Broken Frame , za které se později do morku kostí stydí. Nevadí, učený z nebe nespadl. Tým dostává příležitost další.

1-10 (23) 

na začátek posounout vzad předešlé 1 2 3 další posounout vpřed na konec

 
 

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.