muzikus.cz na

facebook twitter
přihlášení uživatele
přihlásit trvale na tomto počítači
vyhledávaní
tagy

tag: LEXIKON DŘÍVÍ ZNĚLÉHO

25.6.2012 Již díky svému jménu se snad topol (Populus sp.) těší popularitě, také jako dříví k výrobě hudebních nástrojů. Stromy tohoto rodu jsou domovem především v mírném pásmu severní polokoule...
27.5.2012 Za dřevem zebřích pruhů musíme samozřejmě podniknout výlet do Afriky. V zemích, jako je Kamerun, Gabon nebo Kongo, je domovem strom Microberlinia brazzavillensis z čeledi bobovitých rostlin.
18.4.2012 Pakliže zavítáme do oblasti tvrdých Afrických dřev, nesmíme jistě zapomenout také na ovangkol, patřící stromu Guibourtia ehie z čeledi bobovitých rostlin. Je rozšířen převážně v západní Africe, v omezených množstvích od Sierry Leone...
25.3.2012 Co by to bylo za Čecha, který by neznal tento strom. A pokud přiznáme pravdivost rčení „co Čech, to muzikant“, stává se existence dnešního příspěvku téměř bezpředmětnou.
13.2.2012 Jihoamerické dříví mnoha jmen, jako například morado, bolivijský palisandr, Santos rosewood atd., náleží stromům rodu Machaerium. Tyto stromy jsou domovem v tropech Jižní Ameriky, především v Bolívii a Brazílii...
23.1.2012 Dřevo známé též jako kevazingo nebo africký palisandr náleží stromu Guibourtia demeusei z čeledi bobovitých. Ve skutečnosti dřevina s palisandrem příbuzná není, do stejného rodu však patří jiné exotické dřevo používané při výrobě hudebních nástrojů, a to ovangkol.
8.1.2012 Zimostráz vždyzelený - Buxus sempervirens, lidově také krušpánek, je keř nebo strom, jehož dřevo může tvrdostí směle konkurovat ebenu. Ano, tušíte správně, snítku zimostrázu si v českých zemích často dávají do klopy svatebčané.
21.12.2011 Za nejpoužívanějším z mahagonových dřev se musíme vypravit do tropické Afriky. Jedná se o stromy rodu Khaya náležejících do čeledi strdivkovitých (syn. mahagonovitých). Nejznámějšími zástupci rodu jsou...
28.11.2011 Korina nebo též limba (neplést si s borovicí limbou) je exotické dřevo pocházející z rostliny Terminalia superba. Tento strom rostoucí převážně v západní a střední tropické Africe dosahuje úctyhodné výšky až šedesáti metrů.
30.9.2011 Dřevo pocházející z východoindického druhu Dalbergia latifolia (Indian rosewood) je dnes nejpoužívanějším druhem palisandru. Stromy dorůstají výšky 20-40 m a šířky kmene 1,5-2 m, nejširší nalezený strom dosahoval průměru kmene tři metry.

1-10 (23) 

na začátek posounout vzad předešlé 1 2 3 další posounout vpřed na konec

 
 

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.