muzikus.cz na

facebook twitter
přihlášení uživatele
přihlásit trvale na tomto počítači
vyhledávaní
tagy

tag: LETEM KYTAROVÝM SVĚTEM

8.3.2015 Art rock? Dneska? Ale ano! A že není moc vidět? Že ho neslyšíme při nákupu v supermarketu z rádií? No a co? O to je to snad horší? Koneckonců, v první polovině sedmdesátých let také nebývaly dlouhé skladby dychtivě očekávanou a vyžadovanou náplní běžného vysílání v pásmu VKV v obchodních řetězcích.
8.12.2014 V dnešním díle se opět zaměříme na chladný sever Evropy a podíváme se na zajímavý druh hudby, která vykrystalizovala z několika podnětů a snoubí v sobě řadu osobitých prvků.
26.11.2014 Po delším čase jsme zde na vaše žádosti opět s exkurzí do světa akustických a elektroakustickýchnástrojů. A dnes jsou na řadě dvě specifické značky. Proč specifické? Protože první z nich, Ibanez, je firma, která obecně patří na vrchol piedestalu výrobců kytar,...
16.11.2014 Pamatuji si, že v první polovině sedmdesátých let nebylo možné jít na mejdan a neslyšet na plné pecky svíty, slejdy, smokáče, kisáky, někdy i suzinu, doplněné o kůpra, glitra a pro ty měkčí třeba o rabets...
20.10.2014 V srpnu jsme se v rámci tohoto seriálu rozhodli přistoupit k aktualizaci přehledu vývoje a nabídky základních firem kytarového světa, kdy jsme začali u gigantů výrobců akustických kytar (Martin a Ovation).
30.9.2014 Dávno, dávno již tomu - tak začíná jeden proslulý český román, který je i povinnou školní četbou. Použil jsem ta slova proto, že nás napadlo po drahných letech zase udělat čtenářskou anketu. Ano, je dobré vystavět zpětnou vazbu i tímto směrem, a kromě toho - proč se zase jednou jen tak lehce nepobavit?
10.9.2014 Protože jsem byl příjemně překvapen pozitivními reakcemi na můj článek Velikáni maďarského rocku, který v rámci tohoto seriálu vyšel v červencovém čísle Muzikusu, přiblížíme si dnes scénu na opačné straně našich hranic, totiž tu polskou.
3.8.2014 Tak teď si říkáte - COŽE? A já říkám - ANO! Je to tu, přátelé! Jistě máte radost! Z čeho? No, přece z toho, že se vám pokusíme přiblížit souzvuky jinak než typicky, běžně (to je první „áčko“), přitom budeme naprosto v klidu, nenecháme se vytočit (druhé A),...
12.5.2014 Rock a poetika? Cože? To opravdu jde? Ano, přátelé, jde. A nejenom to. Je totiž už nejvyšší čas, aby se dal prostor i jiným myšlenkám, než jenom těm, co jsou často hodně slyšet a přinášejí perly typu, že k bigbeatu se dali muzikanti jenom proto, že se u toho dá dobře chlastat...
19.4.2014 Jak jsme již uvedli u dvoustého dílu tohoto seriálu v letošním červnovém díle, je nutné se na těchto stránkách věnovat aktualizaci vývoje a nabídky těch nejzákladnějších firem kytarového světa.

81-90 (215) 

na začátek posounout vzad předešlé 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 další posounout vpřed na konec

 
 
přečtěte si
 

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.