muzikus.cz na

facebook twitter
přihlášení uživatele
přihlásit trvale na tomto počítači
vyhledávaní
tagy

tag: LETEM KYTAROVÝM SVĚTEM

4.12.2017 Prostě na to muselo jednou dojít. V naší mozaice rockové hudby, kterou dáváme spolu dohromady v rámci tohoto seriálu už přes dvacet let, nemůžeme totiž vynechat vhled do této hodně osobité oblasti rockové hudby.
22.11.2017 Tak jsme se k tomu konečně dostali. K producentům. Aneb k oněm osobnostem v pozadí, které mají neoddiskutovatelný vliv na úspěch, ale také i na neúspěch interpreta či kapely.
20.11.2017 Jó, krabičky. Věčná otázka, věčné diskuze, věčný boj se zvukem - ale tak to má přece být, ne? A lhal bych, kdybych říkal, že nemám rád toto téma, naopak. Krabičky, pastičky, šlapky, to je něco, co nemůže kytaristu nechat v klidu.
15.11.2017 Roku 1974 bodují Deep Purple se svým novým zpěvákem alby Burn a Stormbringer s již menším tahem na bránu. Bad Company vydávají svůj pětinásobně platinový debut, na vlně platiny se veze i druhé album Aerosmith, Get Your Wings, a Sweet realizují svá dvě nejúspěšnější alba, Funny Adams a Desolation Boulevard.
13.11.2017 Nedá se nic dělat, přátelé, je potřeba si to přiznat. Sedmdesátky dovedly do dokonalosti to, co s menším či větším řevem vykouklo v předchozí dekádě. A to i z hlediska nastalých změn na mapě rockové muziky.
8.11.2017 Na našich stránkách jsme se zabývali aparáty a v drtivé většině těmi „dospělými“ neboli klasickými řadami komb a stacků. No ale co ta minikomba, co minihlavy, jak jsou na tom tato zařízení? Myslíte si, že by se jim neměla věnovat zvláštní pozornost? Omyl!
6.11.2017 Tak tento titulek nemusím překládat do závorek ani uvádět v původním jazyce, jako tomu bylo u minulých dílů Magyar rockzene nagyjai (Velikáni maďarského rocku) a Polscy wielcy rocka (Velikáni polského rocku), protože v původním jazyce vlastně je.
3.11.2017 Po delší době jsme zde opět s naší exkurzí do světa kytarových firem. A tentokrát jsme zvolili docela extrémní polohy, co se aspoň vzájemného srovnání produkce týče.
1.11.2017 V posledních desetiletích zaznamenáváme v řadě hudebních oblastí stále sílící vliv severské hudební scény, a to napříč žánry. Zejména pak finská scéna se ukazuje být jako vysoce silná záležitost, která se dokázala promítnout nejen v rámci Evropy (zejména kontinentální), ale i za oceánem, zvláště pak na východním pobřeží USA.
18.10.2017 Takže jsme se k tomu přece jenom dostali. Ano, k textu, neboli k další součásti rockového fenoménu (a nejen jeho samozřejmě), který navíc, stejně jako hudební stránka a oblast celkového přístupu, prošel výraznými údobími, proměnami a významovými vrcholy a pády.

41-50 (215) 

na začátek posounout vzad předešlé 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 další posounout vpřed na konec

 
 
přečtěte si
 

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.