muzikus.cz na

facebook twitter
přihlášení uživatele
přihlásit trvale na tomto počítači
vyhledávaní
tagy

tag: LETEM KYTAROVÝM SVĚTEM

15.2.2017 Dnešní kapela významně pomáhala definovat pomp rock, subžánr, který v druhé polovině sedmdesátých let zažíval svůj obrovský a zasloužený zenit a jehož vliv se v odkazu určujících skupin a interpretů udržel až do dnešních dní.
2.2.2017 Přistoupit s objektivním přístupem k zmapování naší největší legendy po 4. prosinci 2016, kdy zemřel její zakladatel a protagonista Radim Hladík, kytarová ikona, skladatel, producent, pedagog a hudební osobnost, bylo velmi těžké.
18.1.2017 Po poměrně dlouhé době se na našich stránkách opět budeme věnovat elektrickým kytarám, kdy si tak doplníme už docela efektně dlouhou řadu firem, které se zabývají produkcí tohoto krásného nástroje.
3.1.2017 „Daktr, dakrt plííís...“ to jsme vyřvávali na večírcích v dobách, kdy si hardrocková kapela UFO razila vítězně cestu hudebním nebem. Psal se rok 1974 a album Phenomenon se poprvé vydrápalo do ankety Billboard. A skupina UFO se tak dostala do povědomí rockové veřejnosti, kde... kde vlastně zůstala dodnes. A to při stálé činnosti s jednou ne zase moc dlouhou přestávkou. Tímhle se nemůže pochlubit moc kapel.
28.12.2016 Není možné v historii rocku přehlédnout něco tak výrazného, a přesto obecně stojícího mimo hlavní proud obecné pozornosti, jako vliv skladatelsko-producentské dvojice Chinn & Chapman.
23.11.2016 Tak konečně jsme zase zde s profilem kapely, a to tak, jak jsme si na to již zvykli. Takže vedle historie a celkového přínosu kapely nás čekají samozřejmě základní alba a ... no vždyť už víte.
15.10.2016 Oblast, kterou jsme tak trochu při našich exkurzích do historie rocku obcházeli a která si to tedy rozhodně nezaslouží, to je fúze, pro kterou se již vžil zevšeobecňující název folk rock.
21.9.2016 Sólový kytarista metalcoreových Dillinger Escape Plan s výrazným prvkem prog metalu je opět jeden z těch kytaristů, kteří, jak se říká, na první pohled klamou tělem. Ale takhle to má být. Z jedné i druhé strany. Tam, kde očekáváme určité vzory a ono je to potvrzeno - fajn.
6.9.2016 A je to tady. Téma, do kterého se nikdy moc nikomu nechtělo, ale které mne vždycky hrozně moc lákalo. Proč? Protože, a to si, přátelé, přiznejme, potkat dobrého manažera je pro každého muzikanta výhra - a potkat super manažera je pak splnění muzikantských snů.
15.8.2016 Témat, která zde v rámci tohoto seriálu probíráme, je opravdu hodně, takže až opět po roce se dostáváme opět ke krabičkám, kytarovou veřejností milované a někdy i hojně diskutované, přesto zcela nezbytné součásti celkového zvuku a feelingu.

61-70 (223) 

na začátek posounout vzad předešlé 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 další posounout vpřed na konec

 
 

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.