přihlášení uživatele
přihlásit trvale na tomto počítači
vyhledávaní
tagy

tag: KYTAROVÍ VELIKÁNI

02.02. Crosby, Stills, Nash & Young? Jedna z prvních formací, která získala statut superskupiny? Ano! A zdaleka...
03.01. To je ten kytarista, co používá rtěnku, má rozcuchaný vlasy a vypadá jak z hororu? Neboli jedna z poznávacích značek frontmana legendárních The Cure…
29.12.2017 „Ta da dá dá...“ První tóny z celosvětového hitu kapely Europe, The Final Countdown, který se stal poznávací značkou této švédské skupiny (je otázkou, zda to bylo vždycky dobře)…
27.11.2017 Dodnes si pamatuji řadu hlášek, ať už vyfabulovaných, či historicky ověřených, které se vztahovaly k punkové smršti let 1975-77. Patří sem jak názory „čím víc ladíš, tím míň jsi punk“, tak i třeba „nenávidím Beatles“, což je ale zase opravdu historický výrok právě Stevea Jonese, který na otázku, proč takto hledí na klasiku, odpověděl, že mají ve skladbách příliš mnoho akordů...
17.11.2017 Abych se přiznal, Richieho Kotzena jsem měl vždy tak nějak spojeného spíše s Poison než s dalšími činnostmi, a tak mi vždycky unikal ze zorného pole. Jenže pak jsem se dostal k nahrávkám Winery Dogs - a bylo vymalováno.
2.11.2017 Machine Head je prostě kapela, která se nevzdává. Kapela s neoficiální visačkou Jeden z prvních průkopníků nové vlny amerického heavy metalu totiž pořád jede jako dobře namazaný stroj, který se od počátečního zaháčkování v nu-metalu dostal přes thrash metal do současných podob groove metly a dlužno uznat, že jim to jde.
25.10.2017 Pokud existuje výrazná osobnost propojující industrial s groove metalem, pak sem patří jednoznačně Tommy Victor, jehož vliv vedle hodně osobitých Prong je výrazný u dalších uskupení včetně Ministry, Danzig a dalších heavymetalových kapel, které se spolupodílely na formování hudby devadesátých let.
21.10.2017 Neopomínejme rockovou písničku. Má svou nezastupitelnou roli v celém spektru rockové muziky. A když je hodně dobrá, tak ji bez většího uzardění poslouchají jak ortodoxní rockeři, tak i mainstream.
10.10.2017 A máme zde zase dvojici, která spolu tvoří obě strany téže mince. Navíc vlastně už od počátku jejich kapely Bullet for My Valentine, což je další výhoda jak interpretační a autorská, tak i vzhledem ke směřování a vývoji kapely.
26.9.2017 Nepamatuji, že by se mi stalo to, že k mým starým prověřeným klasickým vzorům se naprosto suverénně přiřadila i další kapela, která se svým významem zařadila bok po boku oněm letitým ikonám.

1-10 (181) 

na začátek posounout vzad předešlé 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 další posounout vpřed na konec

 
 

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.