muzikus.cz na

facebook twitter
přihlášení uživatele
přihlásit trvale na tomto počítači
vyhledávaní
tagy

tag: KYTAROVÁ DÍLNA

28.10.2005 Kdo někdy slyšel nebo viděl hrát Jeff Becka, musí si zákonitě říct - to snad ani není možné. Tenhle super kytarista naprosto šokuje posluchače nevyčerpatelnou invencí a tak neuvěřitelnými skoky mezi hudebními žánry, že zamotal hlavu kritikům, kteří mají muzikanty rádi pěkně srovnané v úhledných škatulkách. Kam vlastně patří?
23.9.2005 Nesmrtelný a hodně "provařený" standard All of Me zná, jak jsem přesvědčen, téměř každý. Dvojice amerických hitmakerů toho má na svědomí ještě mnohem víc, ale "tahle" se stala jejich pomníkem. Vznikla v dosti pochmurné době pro Ameriku, roku 1931, tedy prohibice, krize a gangsterských rejdů. Poprvé ji uvedl tehdejší popstar Belle Baker, ale nahrávky se dočkala od Franka Sinatry.
23.9.2005 "Slowhand" stvořil tuhle píseň roku 1970, kdy se začal stavět na vlastní nohy po odchodu z kapel Cream a Blind Faith. Spolupracoval s George Harrisonem, Johnem Lennonem a dalšími vynikajícími muzikanty. Je unesen soulovým stylem skupiny Delaney a Bonnie Bramlettových, která na americkém turné Blind Faith působila jako předskokan.
31.8.2005 Dalším jazzrockovým géniem je bezesporu Al DiMeola. Ten pěkně zauzloval prsty svým obdivovatelům a napodobitelům. Když jsem ho poprvé slyšel na Coreově desce Where Have I Know You Before z roku 1974, kdy nahradil úžasného kytaristu Billa Connorse v první jazzrockové sestavě, říkal jsem si: "No, taky pěknej blázen."
31.8.2005 Představovat Milese Davise již nemá cenu. Hodně se toho o něm napsalo a v našem seriálu už byl. Vybral jsem dnes prostou dvanáctku, která je pěkně čitelná, hratelná a na závěr se hodí. Je to neuvěřitelné, ale proběhlo zde již 32 jazzových standardů - a kdo má o jazz zájem, může se s touhle snůškou vydat na nejednu "holírnu", lodní nebo rautový "gastrojazz", popřípadě koncertní exhibicionismus.
17.8.2005 Jsou kytaristé rockoví, jazzoví, klasičtí, flamenco, country, bluesoví, bluegrassoví a... John McLaughlin. Jestli někdo umí bezvýhradně hrát na kytaru, pak je to tenhle chlápek ze severní Anglie. Od dnešního čísla se budeme věnovat jazzrocku, fusion (nebo jak nazvat spojení dvou hlavních proudů na začátku sedmdesátých let).
17.8.2005 Narozen 21. 2. 1917 v Clevelandu ve státě Ohio jako Tadley Ewing Peake. Matka se podruhé vdala za pana Damerona a rodina převzala jeho jméno. Rodiče si přáli mít z Tadleye doktora, ale... Tadleyův starší bratr byl vynikajícím pianistou, aranžérem a band-leaderem v Chicagu a New Yorku a uvedl jej do nočních klubů a jazzového světa.
18.6.2005 Rockování (23)Jimi Hendrix: Foxey LadyJimiho Hendrixe zná každý kytarista. Hodně se už napsalo, jeho život byl zmapován, obrácen ze všech stran. Kritika nikdy nešetřila superlativy....
4.6.2005 Antonio Carlos Jobim:
How Insensitive
25. ledna roku 1927 se ve čtvrti Carioca v brazilském Rio de Janeiro narodil jeden z nejvýznamějších skladatelů, kterého zná celý svět. Tvůrce...
27.5.2005 J. J. Cale: CocaineMálem bych v celém tom povídání o rockové muzice zapomněl na výraznou osobnost, která ovlivnila tolik významných jmen, že se to dá jen stěží...

11-20 (94) 

na začátek posounout vzad předešlé 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 další posounout vpřed na konec

 
 

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.