muzikus.cz na

facebook twitter
přihlášení uživatele
přihlásit trvale na tomto počítači
vyhledávaní
tagy

tag: KÝBLOVA BUBENICKÁ ŠKOLKA

12.5.2016 Pro někoho asi bude tento díl školky opakováním, ale jedná se o neopomenutelné téma - bez znalosti not si nepřečtete většinu učebnic a přicházíte o jednoduchý jazyk, kterým jako bubeníci a hudebníci můžeme sdílet své myšlenky a nápady.
24.4.2016 Většina z nás začíná nebo začínala na levnějších začátečnických soupravách s tom tomy uchycenými do kopáku a s dvěma nebo třemi činely na stojanech, které jsme nezřídka obdrželi už v ceně soupravy (většina levných souprav se dodává se sadou hardwaru, někdy i s činely).
16.3.2016 V Muzikusu 10/2013 vyšel v rámci Školky (tehdy ještě psané Tomášem Formánkem) přehled o metronomech a základní práce s nimi. Dnes bych chtěl jít v této problematice o něco dále a popsat několik způsobů, jak s metronomem (neboli clickem) pracovat sofistikovaněji.
16.2.2016 Od minulého čísla Muzikusu již máme všichni doma cvičný pad, a teď je otázka, co s ním. Pár věcí jsme už zmínili v předešlých vydáních školky, dnes k tomu přistoupíme poněkud organizovaněji.
9.1.2016 V dnešním díle se podíváme na problematiku tréningových padů, lidově cvičítek. Cvičítko je skvělá možnost, jak trénovat tam, kde nemáme k dispozici soupravu - v bytě, ve škole, v práci, v dodávce cestou na koncert, v šatně před koncertem a kdekoliv jinde, když nás zrovna přepadne neodolatelná touha propráskat si paradiddly.
5.1.2016 Minule jsme si povídali o korpusech celých souprav, dnes se zaměříme na malé bubny. Situace je zde o to zajímavější, že kromě dřeva se malé bubny velmi často vyrábějí také z kovu. (Uznávám, že jsem minule vynechal kovové soupravy, které také existují, ale jedná se o raritu.)
1.12.2015 V tomto čísle si povíme něco o materiálech používaných při výrobě bicích souprav, příště pak o materiálech určených pro malé bubny. Předem upozorňuji, že záleží na konkrétním původu dřeva a způsobu zpracování, ovšem lze nalézt obecné charakteristiky.
8.11.2015 Problematiku blan jsem lehce nakousl v díle o tlumení bubnů, dnes si ji probereme trochu šířeji. Předně musím říci, že do blan se vyplatí investovat, protože zvuk soupravy radikálně mění.
19.9.2015 Před časem jsem ve Školce letmo zmínil hru jinými druhy paliček, než standardními dřevěnými, a dnes bych se tomuto tématu rád věnoval o něco podrobněji. První alternativou jsou paličky s nylonovými hlavičkami, dál si řekneme něco o špejlích, štětkách a dalších možnostech.
23.8.2015 Dnes si povíme něco o převodech pedálů - tedy o způsobech propojení nášlapné plochy a hřídele pohybující beaterem. Více než stoletá historie pedálů začala podivnými mechanismy zavěšenými z vrchní strany basového bubnu,...

41-50 (60) 

na začátek posounout vzad předešlé 1 2 3 4 5 6 další posounout vpřed na konec

 
 

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.