muzikus.cz na

facebook twitter
přihlášení uživatele
přihlásit trvale na tomto počítači
vyhledávaní
tagy

tag: KÝBLOVA BUBENICKÁ ŠKOLKA

16.11.2017 V tomto díle školky bych rád probral jednu nenápadnou součástku bicí soupravy, která může být pro výkon bubeníka překvapivě podstatná. Úvodem ale několik všeobecných slov k vybavení, převážně pro začínající hráče, kterým je školka určena.
14.10.2017 V počátcích mé kariéry pisatele této rubriky jsme se zabývali tlumením bubnů a nyní přišel čas říci také něco o tlumení činelů. Důvodem tlumení bubnů a činelů je přizpůsobení zvuku nástroje požadavkům bubeníka...
24.9.2017 Časy, kdy bubeníkům k solidní kariéře stačilo hrát vše pouze střídavými údery, se zdají být definitivně za námi (pokud vůbec takové časy někdy byly). V tomto dílu si proto ukážeme základní pattern tvořený kombinací jednoduchých a dvojitých úderů.
22.8.2017 Pokud začínáte hrát na dvojpedál (případně dva velké bubny) anebo o tom přemýšlíte, asi jste narazili na následující problém: Ve chvíli, kdy přesunete nohu z hi-hatky na druhý pedál basového bubnu, tak se činely otevřou do polohy, kdy skutečně nezní příjemně...
21.7.2017 Před časem jsme si povídali o nestandardních způsobech cvičení s metronomem. Dnes zkusíme na tréning timingu (držení tempa a trefování úderů tam, kam v čase patří) nahlédnout zase trochu jinak.
20.6.2017 Bicí souprava je jeden z fyzicky náročnějších nástrojů, a to nejen z hlediska transportu. Před cvičením, před zkouškou i před koncertem je z několika hledisek dobré se rozehrát a rozcvičit.
26.4.2017 V jednom z předchozích dílů jsme hovořili o osminách strukturovaných do skupinek po třech notách ve 4/4 taktu. Výsledkem byl útvar zvaný 3-3-2, hraný tímto rukokladem: PLLPLLPL. Pravá ruka hraje akcent, levá potichu.
19.4.2017 V dnešním díle školky si ukážeme několik způsobů, jak ozvláštnit ohrané patterny, které už nás nebaví opakovat stále dokola. Pozor, rozhodně tím nechci říci, že je třeba se vždy snažit hrát co nejsložitěji, naopak, často je v jednoduchosti síla!
3.4.2017 Před časem jsme si povídali o materiálech, ze kterých se vyrábějí bubny, dnes se zaměříme na slitiny pro výrobu činelů. Je dobré mít na paměti, že materiál je pouze jedna z mnoha vlastností, které určují zvuk činelu, mezi další patří například tloušťka, tvar (velikost pupku...), ...
7.3.2017 Většina bubeníků se jako první doprovod naučí tradiční bum-čvach s pravidelnou osminovou hi-hatkou a zpravidla pak pokračuje zesložiťováním kopáku a malého bubnu při zachování ostinata (pravidelného doprovodu) v hi-hatce.

21-30 (60) 

na začátek posounout vzad předešlé 1 2 3 4 5 6 další posounout vpřed na konec

 
 

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.