muzikus.cz na

facebook twitter
přihlášení uživatele
přihlásit trvale na tomto počítači
vyhledávaní
tagy

tag: KÝBLOVA BUBENICKÁ ŠKOLKA

8.2.2017 Věřte nebo ne, ale bubnování je fyzicky poměrně náročná disciplína, a to nemluvím jen o tahání bubnů ze zkušebny do auta a z auta na pódium. Záleží samozřejmě na hudebním stylu a na velikosti pódií, na kterých své umění předvádíte, ale mít trochu síly v rezervě se vždycky hodí.
8.1.2017 Minule jsme se věnovali řešení základních technických problémů při živém hraní, dnes bych ještě téma doplnil seznamem vybavení, které je dobré na koncerty vozit (případně ho mít po ruce i ve zkušebně).
1.12.2016 Pro bubeníka snad není otravnější a rušivější koncertní situace než nespolehlivost soupravy - odjíždějící kopáky, klesající židličky, povolující se hajtky, vypadávající šrouby, nestabilní stojany, vypadlé beatery, zlomené paličky... pokazit se může téměř všechno.
29.10.2016 ... jak vylepšit svou slabší stranu?Málokdo je od přírody stejně šikovný na obě ruce (nepočítaje jedince, kteří jsou na obě ruce leví) a bicí souprava je většinou postavená tak, že z principu více protežuje jednu ruku (obvykle pravou).
10.10.2016 Ne každý bubeník si vystačí s klasickou kombinací hi-hat, ride a crash a mnoho z nás hledá nové zvuky a barvy, kterými ozvláštníme a zvukově zpestříme svoji hru. Minule jseme si povídali o tamburinách,...
19.9.2016 Aneb jiné možnosti doprovodu než hi-hat nebo ride činel a něco málo historie bicí soupravy. Hajtka a ride, popřípadě další činely, jsou základní součástí naprosté většiny rockových, popových i jazzových doprovodných patternů.
25.8.2016 V dnešním díle se podíváme na rytmickou skupinku, která se často plete s triolou (tu jsme si popsali v předchozím díle). Nevím o tom, že by tento rytmický útvar měl nějaký ustálený název, já ho nazývám tři-tři-dva, protože se skládá ze dvou skupinek po třech a jedné skupinky po dvou notách.
28.7.2016 V předposledním díle jsme si popsali standardní dělení notových hodnot, kdy se každá nota rozpadá na dvě noty poloviční délky. Existuje ovšem také triolové dělení, což je případ, kdy se daná nota rozdělí ne na dvě, ale na tři noty o délce třetiny původní hodnoty.
20.6.2016 V životě bubeníka většinou dříve či později nastane chvíle, kdy se od něj vyžaduje zahrát „na bubny bez bubnů“. Muzika u táboráku, busking (hraní na ulici), vystupování ve stísněných prostorech nebo nutnost extrémně tiché hry, problémy s dopravou a nespočet dalších situací může vést k tomu, že potřebujeme velkou soupravu nahradit něčím skladnějším.
4.6.2016 Dnes nás čeká seznámení s rytmickými hodnotami a jejich dělením a spojováním. Rytmus znamená dělení času na úseky podle určitých pravidel. Vezmeme-li si jakoukoliv jednoduchou skladbu v tempu třeba 120 BPM neboli úderů za vteřinu, ...

31-40 (60) 

na začátek posounout vzad předešlé 1 2 3 4 5 6 další posounout vpřed na konec

 
 

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.