muzikus.cz na

facebook twitter
přihlášení uživatele
přihlásit trvale na tomto počítači
vyhledávaní
tagy

tag: KAJDINA BUBENICKÁ ŠKOLKA

9.4.2014 Ne na všechny bicí nástroje je nutné hrát paličkami, na bicí soupravu to ale bohužel jinak nejde. I když na samotné bubny by to ještě možné bylo, na činely určitě ne. Je teda potřeba začít hrát paličkami.
15.2.2014 Hlavní úlohou bubeníků ve většině kapel bývá udržet správný rytmus. Nezrychlovat a nezpomalovat, pokud to samozřejmě přímo nevyžaduje aranžmá skladby. K tomu, abychom si upevnili svůj vnitřní rytmus, nám pomůže cvičení s metronomem.
9.1.2014 Metronom je jedním z nejdůležitějších pomocníků rozvoje smyslu pro rytmus. Na trhu nalezneme širokou nabídku metronomů všech možných tvarů, velikostí a hlavně funkcí. Tu hlavní mají všechny metronomy stejnou - udávají tempo, neboli počet úderů za minutu.
30.11.2013 V minulém díle jsem popisovala, jak si žáci, hlavně začínající, často při hraní nepočítají, a pak mají problém s tím, aby takzvaně neztratili dobu. A také to, jakým způsobem si můžeme u hraní počítat a dělit noty.
2.11.2013 Často se svými žáky řeším problém, že si při hraní nepočítají a neví, na které jsou zrovna době. A jak se ztratí první doba, je zle. Velikou výhodu mají žáci, kteří hrají nebo hráli i na jiný hudební nástroj a mají již počítání a vnímání dob zažité. Ale vše se dá samozřejmě naučit.
7.10.2013 Máš zuby jako noty na buben - taky samou pauzu! Tomu, kdo měl někdy možnost alespoň nahlédnout například do notového partu symfonických bicích, bude hned jasné, proč asi tak vzniklo toto označení někoho, komu sem tam nějaký zoubek chybí.
24.9.2013 Je v dnešní internetové době potřeba učitel, nebo stačí koukat například na Youtube na různá bubenická videa, zkoušet napodobovat oblíbené bubeníky a učit se jako samouk? Videí i učebnic pro samouky existuje hodně, ale...
15.7.2013 Většina lidí má jednu ruku šikovnější než druhou, to samé samozřejmě platí i pro nohy. Převažují praváci nad leváky, i když v posledních letech se převaha praváků trochu zmenšuje, což je způsobeno i větší benevolencí k levákům, kteří byli dříve často násilně přeučováni na praváky.
11.3.2013 Hned od základů, při nácviku střídavých úderů na malý buben, by měli začínající bubeníci dbát na to, aby jim údery zněly stejně vyrovnaně, ať je hrají od pravé i od levé ruky, což v pomalejších tempech nebývá problém.

1-9 (9)

 

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.