muzikus.cz na

facebook twitter
přihlášení uživatele
přihlásit trvale na tomto počítači
vyhledávaní
tagy

tag: JAK VYBÍRAT…

22.10.2012 Klasický mixážní pult dnes ve studiu už svým způsobem spíše postrádá smysl. Dnes není tolik potřeba (a také není hlavním úkolem) smíchat větší počet stop do jedné stopy (mono) nebo dvou (stereo) či více (surround 5.1, 7.1 atd.).
20.9.2012 Kvýběru mixážního pultu vedou dle mého názoru dvě cesty. Jedna cesta je analogová (tu bych volil v případě mixážního pultu pro kapelu, která často mění sály a prostory) a druhá cesta je digitální (tu bych volil v případě stálého angažmá - například v divadle).
30.7.2012 Kabely (tedy vodiče) jsou důležitým prvkem každého studia i na pódiu. Řada zařízení je mezi sebou propojena a signál se pomocí kabelů přenáší z jednoho zařízení do druhého. I ty tedy ovlivňují kvalitu signálu.
5.7.2012 Některá pravidla platí pro Windows i Mac OS X. I Mac OS X je lepší instalovat jako originální anglický systém a teprve v něm nastavovat české prostředí...
20.5.2012 V dnešní době, kdy je většina studií digitálních, je počítač jedním z velmi zásadních zařízení v celém systému. Proto je potřeba věnovat mu zvýšenou pozornost při výběru.
29.4.2012 O A/D (analog/digital) převodnících jsme se zmínili už v minulém díle seriálu. Jedná se o zařízení, která mění analogový (tedy spojitý) signál z mikrofonů, kytar, tónových generátorů a dalších na signál digitální - tedy takový, jakým rozumí například počítač.
16.3.2012 Prvním nejdůležitějším kritériem je pochopitelně kompatibilita s daným sekvencerem. Ne všechny univerzální ovladače fungují se všemi sekvencery, nebo naopak existují specifické ovladače, které pracují pouze s jedním konkrétním sekvencerem.
2.2.2012 Softwarových sekvencerů je dnes celá řada. Obecně se dá říct, že všechny obsahují mnoho různých funkcí a všechny, ty profesionální, jsou použitelné na špičkové úrovni a všechny znějí dobře.
31.1.2012 V minulém dílu jsme se podívali na softwarové DAW, které lze používat na platformě Windows i Mac OS. Dnes se podíváme na takové, které nejsou multiplatformní, a lze je tedy používat buď pouze ve Windows a nebo pouze v Mac OS X.
1.1.2012 Virtuálních nástrojů je k dispozici opravdu hodně dlouhá řada, od freewareových, které jsou ke stažení zdarma z mnoha webových stránek, přes jednodušší virtuální nástroje, které mohou stát v řádu stovek korun nebo jednotek tisíců...

1-10 (18) 

na začátek posounout vzad předešlé 1 2 další posounout vpřed na konec

 
 

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.