muzikus.cz na

facebook twitter
přihlášení uživatele
přihlásit trvale na tomto počítači
vyhledávaní
tagy

tag: GROOVE V SUKNI

17.9.2010 V dnešním Groove v sukni se podíváme do stylu, kterému jsme se dosud nevěnovali - psychobilly a rockabilly, mezi jejichž nejvýraznější osobnosti patří zpěvačka a kontrabasistka Patricia Day.
2.9.2010 V našich krajích jméno ne úplně neznámé. Působením v kapelách The Hole a The Smashing Pumpkins si vydobyla hudební ostruhy a zcela jistě si zasluhuje uvedení v našem seriálu - Melissa Auf der Maur.
6.8.2010 V dnešním, a posledním, dílu našeho seriálu Groove v sukni se podíváme na tu nejslavnější a z hlediska propagace baskytary i nejvýznamnější baskytaristku - Carole Kaye. Koho si nechat nakonec, když ne nestorku basové kytary...
8.7.2010 Nestává se často, aby v legendární rockové kapele začala hrát na basu žena. Navíc, když se v té kapele do té doby vystřídali jen samí muži. Kimberley Dahme se to ale podařilo v kapele Boston. Jak k tomu došlo, dozvíte se dále.
28.6.2010 V dnešním díle Groovu v sukni se podíváme k jedné z nejvlivnějších mladých punkrockových kapel z britských ostrovů - The Subways. Na baskytaru tu totiž hraje zdánlivě křehká, nicméně nesmírně energická basistka Charlotte Cooper.
19.5.2010 Při brouzdání po YouTube jsem narazil na skvělou holandskou baskytaristku jménem L’dia. Uchvátila mě precizností techniky, rytmickým cítěním i obrovským nasazením a energií, která z její hry přímo sálala.
4.5.2010 Kim Deal je další z plejády basistek, které našly svou roli v indie a alternativním rocku. Členka zásadních kapel, jako jsou Pixies a The Breeders, v jejichž řadách zanechává nesmazatelnou stopu na světové alternativní scéně.
22.3.2010 V rámci seriálu Groove v sukni se tentokrát podíváme na skotskou vysočinu. V sukni totiž nechodí jen ženy, ale tradičně je skotská sukně (tzv. kilt) spojována s obrázkem skotského dudáka...
4.3.2010 Dnešní díl seriálu Groove v sukni se bude týkat asi nejslavnější baskytaristky v historii. Suzi Quatro znamenala pro emancipaci žen na poli hudby velmi výrazný vklad. A to nejen jako hráčka na basu a jako zpěvačka, ale i jako showwoman a rock‘n’rollová star.
27.2.2010 Tahle basistka a zpěvačka je nesporně ikonou alternativní a indie scény. Stejně tak i její domovská kapela Sonic Youth. Nepůsobila však jen v této kapele, ale spolupracovala i s dalšími umělci. Leč popořádku.

1-10 (21) 

na začátek posounout vzad předešlé 1 2 3 další posounout vpřed na konec

 
 

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.