muzikus.cz na

facebook twitter
přihlášení uživatele
přihlásit trvale na tomto počítači
vyhledávaní
tagy

tag: GALERIE SLAVNÝCH SNÍMAČŮ

24.10.2013 Náš seriál Galerie, který jsme věnovali slavným snímačům, dnes symbolicky zakončíme typem Charlie Christian od Gibsonu. Proč symbolicky? Protože právě osobnost Christiana symbolizuje určitý prvopočátek amplifikované kytary jako takové, na té úrovni,...
2.10.2013 Když už si tak vždycky naneseme nějaké zajímavosti ze světa osazení kytar, řekněme si dnes něco málo o problematice krytů na humbuckerech. I když můžeme mluvit o ochranných vlastnostech krytu, jde přece jenom o překážku snímání pohybu struny, byť jakkoli dobře vypadající.
23.9.2013 Dnešní výrobek nás také přivádí k obecnější záležitosti, které, jak jsme si uvedli, občas uvedeme i mimo uvedené téma. Aneb co to je, když výrobce uvádí osazení H/S/S nebo S/H/S apod.? Jedná se o osazení kytar humbuckery (HB) a singly (SC).
16.9.2013 Nejen klasické Les Pauly byly (a jsou) u Gibsonu osazovány těmito humbuckery, které si získaly přízeň kytarové veřejnosti již od druhé poloviny šedesátých let minulého století. Na rozdíl od předchozích snímačů se firma u těchto modelů vydala cestou dvou základních vylepšení, ...
26.8.2013 Snímače řady HS patří do kategorie bezšumových singlů na stratocastery, čili s odlišnější charakteristikou tónu vzhledem ke klasickým vintage singlům firmy, jako třeba modelům FS či Velvet. Obecně mají velice slabý výstup se záměrem co nejvíce ponechat práci struně, rukám a nástroji.
19.8.2013 Už jsme jednou uváděli jeden proslulý snímač této značky, EMG 81. A tam jsme řekli, že na řadě modelů a typů kytar, včetně signature řad a u spousty kytaristů, se dává dohromady s dalším aktivním snímačem, s „osmdesátpětkou“. A tu si dnes přiblížíme.
1.5.2013 Stálá a známá nevýhoda singlů, totiž větší produkce šumu zejména při zkreslených rejstřících zvuku, byla právě snímači řady Lace Sensors výrazně potlačena (pokud ne do značné míry až odstraněna). Základním rozdílem od klasických „jednocívek“ je stínění vinutí a magnetů.
22.4.2013 Stejně jako v případě SH-6, k tomuto humbuckeru jsem se dostal tak, že jsem hledal silnější snímač s vyššími parametry nakreslení zvuku. Zkoušel jsem to pro své letité „esgéčko“, raritu z raných sedmdesátých let, ještě od firmy Ibanez.
10.3.2013 Když roku 1969 uvedl Gibson na trh svůj model Les Paul Deluxe, osadil kytaru právě snímačem typu mini humbucker, snímačem, který v podstatě jako první využila na svých nástrojích firma Epiphone.
17.2.2013 Proč jen uvádět ty klasické, běžné snímače, zařízení, která si člověk obecně představí na elektrických kytarách? Proč se nepodívat na neméně slavná zařízení, která se dnes stala již klasikou? Ano, a právě tou je MIDI interface, MIDI snímač Roland GK-2.

1-10 (17) 

na začátek posounout vzad předešlé 1 2 další posounout vpřed na konec

 
 

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.