muzikus.cz na

facebook twitter
přihlášení uživatele
přihlásit trvale na tomto počítači
vyhledávaní
tagy

tag: GALERIE SLAVNÝCH REPRODUKTORŮ

6.10.2014 V závěrečném díle našeho miniseriálu, který vychází v rámci dlouholetého cyklu Galerie, se nezaměříme na určitý typ reproduktoru, ale uvedeme si to, na co prostě nezbyl čas. Uváděli jsme třeba, že některé reproduktory mají magnety AlNiCo nebo Ceramic?
11.9.2014 Pokud byla řada Blue průkopnickou sérií na poli kytarových reproduktorů a podílela se tak na definování zvuku elektrické kytary, dvě další se staly pro své kvality a široké použití ještě legendárnějšími.
18.8.2014 Roku 1966 založil Bob Gault značku Eminence. Tato firma se stala jedním z největších výrobců reproduktorů obecně. Toho času odešel od společností Magnavox a CTS a traduje se jeho přání, že doufal udržet výrobu tří osmnáctipalcových reproduktorů denně.
2.7.2014 V našem sloupečku uvádíme slavné reproduktory historie, ale neměli bychom opomenout ani ty firmy, které se svými výrobky staly rychle známými a vyhledávanými i dnes. To je přesně příklad značky Tone Tubby,...
25.5.2014 Firma Weber se zabývá vedle výroby dnes už menších sérií vlastních reproduktorů i laděním, úpravami a seřizováním komb iaparátů, a hlavně výrobou reproduktorů na zakázku. Její nabídka je hodně široká a reproduktory značky Weber nalezneme v řadě upravených komb či beden.
7.5.2014 Z dalších hitů firmy Celestion si dnes uvedeme populární Greenbacky. „Kup si grínbeky, mají měkčí zvuk, než vintejdže a líp se nakouří,“ slyšel jsem před dvanácti lety, když jsem chtěl přejít na jinou hlavu Marshalla a rovnou i na jinou bednu.
27.3.2014 I když je firma více známa pro své reproduktory do PA systémů, umí se také prosadit i v oblasti kytarových aparátů. Pravda sice je, že jde v rámci značky dnes už o okrajový jev, ale zase je natolik výrazný, že ho nemůžeme obejít.
8.2.2014 Reproduktory Fane - to byly první pořádné reproduktory, se kterými jsem se setkal. Ve svém home-made kombu, které získalo po poloprofesionálních pódiích druhé poloviny osmdesátých let přezdívku „botník“, jsem měl dvojici „fejnů“,...
27.12.2013 No a konečně jsme u této značky. U ní se zdržíme víc, uvedeme si totiž v rámci tohoto sloupečku několik typů, protože produkce firmy zahrnovala více modelů, které se nesmazatelně zapsaly do rockové kytarové historie.
5.12.2013 A Galerie pokračuje dál. Po dlouhé řadě nástrojů, aparátů, efektů a všech dalších možných příslušenství se nyní zaměříme na další podstatnou věc kytarového světa, a to na ty nejslavnější reproduktory či firmy. Právě proto bude tato část Galerie trochu jiná. Pojďme tedy na to.

1-10 (10)

 

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.