muzikus.cz na

facebook twitter
přihlášení uživatele
přihlásit trvale na tomto počítači
vyhledávaní
tagy

tag: FREEWARE

30.1.2016 Jedním z oblíbených způsobů, jak z obyčejného zvuku vyrobit zvuk úplně jiný, je tzv. granularizace. Každá „granule“ či „zrno“ je v tomto případě tvořeno velmi krátkým výsekem z původního samplu a tento výsek je použit jako základ pro další syntézu.
7.1.2016 Říká vám něco jméno Urs Heckman? A jeho firma u-he? Pokud bych jej měl stručně představit, je to především autor kvalitních VST nástrojů (Zebra, Ace, Diva, Bazille) a efektů. Některé nástroje nabízí i zdarma - a to je právě případ Zebraletty - malé Zebry (pokud dovolíte, tak zebřičky).
23.12.2015 Dnes se podíváme na jeden poměrně specifický nástroj, který možná upotřebí ti z vás, kdo si rádi hrají se zvukem, různě ho ohýbají, kroutí, natahují... zkrátka deformují.
19.11.2015 Mnohým domácím muzikantům se zajídá kupovat plug-iny, které mají využití „jen někdy“. Raději směřuje své finance na nákup věciček, které budou mít pod myší každý den. Jenže právě de-esser je taková potvůrka, že ho nepotřebujeme vlastně nikdy, až...
12.10.2015 Na tento bicí syntezátor jsem narazil náhodou, a ačkoliv tvůrci z Third Harmonic Studios nabízí pouze tento jediný VST plug-in, nejde o žádné ořezávátko. Po stažení získáme nejen vlastní knihovnu (7,9 MB), ale též desetistránkový návod. Ten je podrobný a přitom přehledný.
5.9.2015 Když jsem viděl název tohoto plug-inu, hned jsem si říkál ááá, zase nějaké metalová kapela ze severu. Jenže ono jde o šikovný „frývér“, nebo spíš takovou blbost. Která ale vlastně není vůbec špatná, a vlastně to není žádná blbost, je to... No koneckonců, posuďte sami!
10.8.2015 Anglický Solid State Logic je znám díky svým špičkovým mixážním konzolím, kompresoru a dalším skvělým věcičkám. I když všechno s logem SSL je v cenové kategorii, kterou český muzikant škatulkuje jako „astronomická“, můžeme si od nich přesto něco dovolit.
13.7.2015 Občas se člověk potřebuje podívat na zvukové soubory, třeba aby zjistil takovou banalitu, jako je délka nebo bitové rozlišení. Nebo aby něco vystřihnul. A pak působí několikasekundové čekání na editor jako věčnost. Jenže... Jenže pak jsou tady takové prográmky jako Wavosaur.
24.6.2015 Kraťas, to je pro všechny elektrikáře obávaný stav (až na pár výjimek jako speciální měření nebo návštěva u tchýně). Tohoto Short Circuit se však obávat netřeba. Jde o zajímavý sampler s mnoha funkcemi a s ovládáním, které rozumně balancuje mezi širokými možnostmi a přehledností.
23.5.2015 Syntezátor FMMF má výhodu v tom, že jeho ovládání je průzračně jednoduché a přehledné. Takže i když nejste žádní „zasraný vědci z NASA“ (jak říkával, myslím, Zakk Wilde, když se někdo podivoval, proč nemá víc efektů), zvládnout tuhle žluto-černou mašinku dokážete velmi rychle.

1-10 (47) 

na začátek posounout vzad předešlé 1 2 3 4 5 další posounout vpřed na konec

 
 

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.