muzikus.cz na

facebook twitter
přihlášení uživatele
přihlásit trvale na tomto počítači
vyhledávaní
tagy

tag: DOPROVODNÁ KYTARA

29.12.2015 Hola, kolegové kytaristé, dnes tady máme poslední a závěrečný díl našeho seriálů o akordech. Věřím, že alespoň některé s vás jsem něčemu přiučil či něčím inspiroval. Tento závěrečný díl bych rád věnoval takovému stručnému shrnutím všech důležitých témat, která jsme zde rozebírali.
20.11.2015 Hola kolegové kytaristé, dneska nás čeká poslední tenze, kterou si přidáme k septakordům, a to tzv. „třináctka“. Příští díl si dáme takové malé shrnutí všeho, co jsme se tady za těch čtyřicet dílů naučili, a s teorií o akordech se rozloučíme.
18.10.2015 Hola kytaristé, dneska zůstaneme ještě stále u tenze jedenáctky, jen si oproti minulému dílu si vezmeme septakord durový, konkrétně tedy s velkou septimou, no a jedenáctku si zvýšíme. Vznikne nám famózně znějící lydický akord s označením Xmaj11+. Proč lydický?
24.9.2015 Hola, kytaristé, dnes si ukážeme další zmožných barev, nebo odborně řečeno tenzí, které můžeme přidat k našim septakordům a tím náš doprovod zase o něco obohatit, obarvit, či chcete-li zahustit. Dnešní téma bude akord s označením Xm7(11).
15.8.2015 Hola, místa je málo a tak se rovnou pustíme do práce. Dnes tedy oblíbené dominantní septakordy s přidanou nónou. Jak je vytvoříme? Je to jednoduché, buď přidáme k vašemu jakémukoliv voicingu další interval, konkrétně tedy nóny,...
19.7.2015 Hola, vítám vás u dalšího dílu našeho workshopu. V minulém díle jsme se seznámili s přidáním první tenze k septakordům, a to devítky či nóny. Ukázali jsme si ty nejzákladnější tvary, které vycházely především z našich zredukovaných akordů 1-3-7 a 9.
10.6.2015 Hola, kolegové. Vítám vás u dalšího dílu našeho malého workshopu. Věřím, že všechna cvičení zvládáte perfektně a že se vám hmatník týden od týdne otevírá jako bezedná studnice možností, barev, nálad a pocitů.
7.6.2015 Zdravím vás. Minule jsme se seznámili s takzvanými redukovanými septakordy, konkrétně tedy sedmičkami, u kterých vynecháme kvintu. Zbude nám tedy pouze trojzvuk základního tónu a podle druhu akordu dvou nejdůležitějších intervalů, tercie a septimy.
13.5.2015 Zdravím vás. Dnes budeme dále pokračovat v práci se septakordy a uděláme si takovou malou přípravu na použití tzv. tenzí, tedy devítek, jedenáctek a třináctek. Někdy se tomu také říká zahušťovaní či barvení.
30.3.2015 Zdravím, dneska si odpočineme od obratů septakordů a dáme si takovou letní oddychovou procvičovací lekci. Jen tak namátkou jsem vzal tři své oblíbené kytaristy a zapsal jsem kousek jejich práce s akordy a doprovodnou kytarou. Jelikož nyní probíráme septakordy, ...

1-10 (37) 

na začátek posounout vzad předešlé 1 2 3 4 další posounout vpřed na konec

 
 

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.