muzikus.cz na

facebook twitter
přihlášení uživatele
přihlásit trvale na tomto počítači
vyhledávaní
tagy

tag: CO SI MYSLÍ BUBENIČTÍ MISTŘI

1.1.2016 I když hudba není sport, a tudíž je hloupost v ní závodit, objevují se v ní zajímavosti, které za zmínění stojí. Těžko říct, jestli to není i určitý druh úchylky, jako se říká třeba o mužích vlastnících velká auta. Největší bicí souprava už ale není pouze výstředností, co, nebojím se říct - šíleností.
7.12.2015 Propouštění - změna, které se bojí snad všichni lidé na světě, a nejinak je tomu i u muzikantů. Bubeníci to zažili na vlastní kůži začátkem 90. let. To se na jejich místo začali hromadně tlačit různé elektrické mašinky, později softwary a předehrané beaty.
11.11.2015 Při nedávné debatě, kde jinde než v hospodě, přišla na řadu i hra na dvojšlapku, potažmo na dva velké bubny. Po několika kouscích rozhovor zabředl spíš do historie. Kdo vlastně jako první s hrou na double kick přišel? Najednou zazněla dvě jména: Lousi Bellson a Ray McKinley.
21.9.2015 Nový seriál o bicích a začínáme opravdu těžkou váhou. To se totiž stane tak, že si jeden pán, konkrétně tedy Carl Palmer z tria Emerson, Lake, Palmer, tedy ELP, usmyslí, že zajde za hranice originality.
27.8.2015 Závěr by měl člověka chytit za srdíčko, protože až na konci si většinou uvědomíme své chyby a dokážeme zhodnotit svůj výkon. Získáme totiž teprve nadhled nad tím, co jsme celou dobu dělali.
1.8.2015 Bubny od pradávna uchovávaly tajemství. Jejich zvukem naši předci například vyvolávali duchy, uctívali bohy, dorozumívali se nebo si dodávali kuráž v boji. V posledním díle bubenických mistrů se podíváme právě na pohled velkých hráčů, co pro ně bicí a hudba znamenají.
9.7.2015 Studovat, nebo nestudovat? - Pro člověka, který si chce osvojit nějaké umění nebo se přiučit jakémukoliv jinému oboru, je to podobná otázka, jako být, či nebýt, potažmo umět, nebo ne.
14.6.2015 I v dalším díle „Mistrů“ zůstaneme trochu mimo hraní a soupravu, ale přiblížíme si pohled bubeníků na úmorné cestování mezi koncerty a hodiny strávené v dodávkách nebo jiných dopravních prostředcích. Jak se zabavují profesionální hráči?
14.5.2015 Tři, čtyři. Tak nějak začíná téměř každý song. Je ale dobré, pustit se rovnou do hraní, aniž bychom na to své tělo připravili? Můžeme se snadno poranit a možná i hůř.
29.3.2015 „Dáme jam? Jasně, proč ne, co jiného s načatou zkouškou?” A takhle to vždycky začne. Ale vlastně proč ne? Jamování, různé blbnutí a v současnosti činnost mezi bubeníky hojně popisovaná výrazem „shedování“ je vlastně téměř jediný způsob, ...

1-10 (27) 

na začátek posounout vzad předešlé 1 2 3 další posounout vpřed na konec

 
 

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.