muzikus.cz na

facebook twitter
přihlášení uživatele
přihlásit trvale na tomto počítači
vyhledávaní
tagy

tag: BASS PROFIL

1.9.2015 Thunder Thumbs, jak se Louisi Johnsonovi přezdívalo, doburácely. Jeden z nejvlivnějších funkových baskytaristů a vedle Larryho Grahama nejznámější průkopník slapu se prosadil hned na několika frontách: jako nájemný hráč, jako spolufrontman bratrské kapely The Brothers Johnson a pak také jako učitel.
26.8.2015 Legendární basista, který patří především v hard rocku a heavy metalu mezi nejuznávanější basisty na světě. Podílel se na vzestupu Quiet Riot a na desce Whitesnake Slip of the Tongue. Byl členem kapel Ozzyho Osbournea, Ronnieho Jamese Dia, Blue Öyster Cultu nebo projektu M.A.R.S.
5.8.2015 Jeden z nejuznávanějších basistů posledních tří dekád, který významně změnil pohled na baskytaru. Protlačil tento nástroj do popředí zájmu a díky brilantní tappingové a hammeringové technice se mu říká Eddie Van Halen baskytary.
28.7.2015 Excelentní baskytarista, který si své renomé vydobyl především v rockových a hardrockových kapelách, který ale nemá problém s mnoha dalšími hudebními styly. Největší renomé si získal díky působení ve Whitesnake, Thin Lizzy a Blue Murder,...
25.5.2015 Dnešní basový profil bude tak trochu jiný. Možnost udělat rozhovor s jedním z nejuznávanějších jazzových basistů současnosti se nenaskytne každý den, a když už s kapelou Mika Sterna v rámci Agharta Jazz Festivalu vystupoval, nemohl jsem odolat a domluvil si rozhovor.
12.5.2015 Jeden z nejlepších baskytaristů současnosti sice již více než deset let působí v trashmetalové legendě Metallica, jeho životopis je ale rozhodně zajímavější. Byl členem Suicidal Tendencies, Infectious Grooves nebo kapely Ozzyho Osbourna.
26.3.2015 Jeden z pamětníků doby, kdy vznikal rock ‘n’ roll. A mimochodem také baskytarista, který svým melodickým a šlapavým stylem ovlivnil nespočet dalších basistů, třeba Geddyho Leea nebo Anthonyho Jacksona.
19.3.2015 Dnešní basový hrdina patří k nejvýraznějším hráčům. Jeho styl je nepřeslechnutelný a poznáte ho po pár tónech. V kapele Tower of Power vytvořil s Davidem Garibaldim neskutečně groovující rytmiku.
4.2.2015 Tohoto velšského basistu lze nepochybně řadit k velikánům session baskytary. Nejenže má dokonalou prstovou techniku na pražcovou i bezpražcovou baskytaru, ale je ceněný zejména proto, že mu nedělá potíže zahrát jakýkoliv hudební styl, od jazzu přes pop a klasiku až po metal.
6.1.2015 Jeden z nejvlivnějších kontrabasistů a baskytaristů všech dob, který jako první začal používat baskytaru jako hlavní nástroj v kapele. Ne nadarmo se mu proto říká „Osvoboditel baskytary“.

41-50 (87) 

na začátek posounout vzad předešlé 1 2 3 4 5 6 7 8 9 další posounout vpřed na konec

 
 

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.