přihlášení uživatele
přihlásit trvale na tomto počítači
vyhledávaní
tagy

tag: BASS PROFIL

24.08. Přestože jsem měl do dnešního basového profilu vybraného jiného basistu, změnil jsem na poslední chvíli dnešního, chce se napsat smutného, hrdinu. Greg Lake totiž 7. prosince 2016 podlehl rakovině.
19.07. Dnešní basový profil bude opět formou rozhovoru. O našem dnešním hrdinovi totiž není dostupných tolik informací, a navíc se tady ukázal na koncertě, kde doprovázel člověka, který ho do světa hudebního byznysu vytáhl - s Paulem Simonem.
02.07. Výrazný baskytarista a zpěvák novodobých forem metalu, který září především v domovských Mastodon. Ale hraje i ve vedlejších projektech Killer Be Killed a Gone Is Gone, které se dají označit jako supergroup.
24.06. Dnešní hrdina patří k významným britským basistům. Během své kariéry prošel několika zajímavými angažmá, aby v roce 1985 zakotvil v rockové legendě Status Quo.
29.05. Basista, který je dnes synonymem pro jednoduchý a přímočarý styl hraní a groovující basové linky, kterými podporoval obě hlavní hvězdy AC/DC - Anguse Younga a Briana Johnsona.
14.04. Po nějaké době bude dnešní basový profil opět formou rozhovoru. Do pražského Lucerna Music Baru totiž v rámci Agharta Jazz Festivalu zavítal projekt Nerve bubeníka Jojo Mayera, v jehož řadách působí i jeden z nejuznávanějších baskytaristů v oblasti využívání efektů - John Davis.
07.04. Jeden z nejvýznamnějších fusion basistů historie, který si vysloužil ostruhy především díky působení ve Weather Report, které nasměroval k funku. Během kariéry se účastnil celé řady významných projektů v oblasti jazzu, fusion i latinskoamerické hudby.
13.03. Významný rockový a hiphopový baskytarista současnosti. V osmdesátých letech si vydobyl jméno v Racer X Paula Gilberta, ale nejvýznamněji se prosadil coby člen prog rockových The Mars Volta.
02.03. Takhle charakterizoval dnešního hrdinu basového profilu Ritchie Blackmore, který se Glascocka několikrát neúpěšně snažil zlanařit do svých Rainbow.
7.12.2016 Jeden z nejvýznamnějších metalových basistů dnešní doby, který se proslavil především v kapelách Disturbed a Adrenaline Mob. Jeho působení ale sahá i do mnoha dalších projektů a je i uznávaným lektorem, majitelem hudební školy a producentem nezávislých kapel.

1-10 (68) 

na začátek posounout vzad předešlé 1 2 3 4 5 6 7 další posounout vpřed na konec

 
 

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.