muzikus.cz na

facebook twitter
přihlášení uživatele
přihlásit trvale na tomto počítači
vyhledávaní
tagy

tag: B. B. KING

3.2.2016 Titul bluesový král k B. B. Kingovi patří stejně neodmyslitelně jako jeho slavná gibsonka Lucille. Když 14. května svět obletěla zpráva, že zemřel v Las Vegas ve spánku a chyběly čtyři měsíce do oslavy jeho devadesátiletého jubilea, nešlo než zkonstatovat, že osud Kingovi dopřál nejenom královskou kariéru, ale i královskou smrt.
17.5.2015 Bez nadsázky se dá dnes říct, že bluesový kytarista a zpěvák B. B. King měl pro vývoj hudby druhé poloviny 20. století zásadní vliv. Pocházel z Memphiské vlny blues, kterou lze považovat za předobraz blues rocku, rock & rollu, atd.
16.3.2012 Král britského blues John Mayall vloni nadchnul české publikum společným koncertem s další bluesovou legendou B. B. Kingem. Letos sice dorazí bez něj, ale i tak se dá očekávat 13. listopadu v Divadle Archa vynikající koncertní zážitek.
24.7.2011 B.B.King a John Mayall, dvě výrazné osobnosti bluesové hudby, měly v Praze původně odehrát samostatné koncerty. K radosti mnohých fanoušků nakonec byly spojeny v jeden jediný, který proběhl v Kongresovém centru a z něhož vám nyní přinášíme alespoň malou galerii.
7.7.2011 Původně se mělo jednat o dva samostatné koncerty, které však nakonec k radosti mnohých fanoušků byly spojeny v jeden jediný. B.B.King a John Mayall, dvě výrazné osobnosti bluesové hudby, vystoupí v úterý 12. července v pražském Kongresovém centru.
23.2.2011 Dvě bluesová esa v jeden vecer na jednom pódiu! Koncert JOHNA MAYALLA původně ohlášený na 13.června, se přesouvá na 12. července, kdy tento famózní britský zpěvák a hudebník vystoupí společně s bluesovým králem - B.B.KINGEM v Kongresovém centru Praha.
28.1.2011 „Nikdy neříkej, nikdy“. Tak měl odpovědět na tiskové konferenci v Sao Paulu v závěru rozlučkového turné v roce 2006 na otázku, zda to skutečně bylo jeho poslední turné. K radosti statisíců jeho příznivců po celém světě...
5.2.2009 Zda-li bude nadcházející koncertní turné B.B. Kinga jeho poslední, jak hovoří některé zdroje, to se teprve ukáže. Faktem ale je, že jedna ze zastávek je naplánována i do Pražské Tesla Areny, kde třiaosmdesátiletý americký kytarista vystoupí 15. července.
28.3.2008 Dvaaosmdesátiletý král blues B.B.King, jehož v roce 2003 vyhlásil magazín Rolling Stone za „Největšího kytaristu všech dob“ chystá albovou novinku. Půjde o živou koncertní kolekci prozaicky nazvanou B.B.King live.
30.8.2006 Včera jsme vám nabídli přehled koncertních akcí v metropolích Slovenska a Polska a dnes se pro změnu poohlédneme za tím, co si připravili němečtí a rakouští promotéři:

1-10 (13) 

na začátek posounout vzad předešlé 1 2 další posounout vpřed na konec

 
 

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.