muzikus.cz na

facebook twitter
přihlášení uživatele
přihlásit trvale na tomto počítači
vyhledávaní
tagy

tag: ALEŠ BŘEZINA

2.11.2013 Aleš Březina po ztvárnění procesu s Miladou Horákovou v opeře Zítra se bude... sáhl po další ikonické oběti totality, číhošťském faráři Josefu Toufarovi. Ten měl podle vykonstruovaného obvinění zinscenovat falešný...
28.9.2011 Český národ projevuje svou hrdost jen ve výjimečných případech, z nichž se naprostá většina překrývá s výhradně úspěšným koncem sportovních akcí. Přitom je celá řada důvodů, proč být na tuzemské rodáky náležitě pyšný.
15.3.2011 Do filmového a dokumentárního televizního světa vstoupil Aleš Březina význačněji v roce 1998, kdy složil hudbu k filmu Knoflíkáři a stal se spolutvůrcem...
23.9.2009 Na konci srpna (29. a 30. 8.) slavila úspěch opera Zítra se bude… Aleše Březiny a Jiřího Nekvasila se Soňou Červenou v roli Milady Horákové na festivalu Stage v Helsinkách.
5.1.2009 Projekt pražského Národního divadla nazvaný Zítra se bude... vzbudil předem značnou pozornost médií. Důvodem bylo nejen silné aktuální téma - proces s Miladou Horákovou, ale také účast legendární pěvkyně Soni Červené.
17.12.2008 "Nová opera Aleše Březiny a Jiřího Nekvasila Zítra se bude... není pouhým připomenutím hrůzné události české historie, je především živým vyjádřením procesu lidské manipulace, citového prožitku a pevné víry ve svobodu lidské bytosti.
27.10.2008 Aleš Březina, muzikolog, skladatel, houslista, autor hudby například k filmům Musíme si pomáhat, Obsluhoval jsem anglického krále, Horem Pádem nebo Knoflíkáři, opery Zítra se bude... a v neposlední řadě ředitel Institutu Bohuslava Martinů,...
24.10.2008 Chava Alberstein patří k podobné generaci jako průkopníci amerického folku Bob Dylan či Joni Mitchell, a stejně jako oni se doprovází na kytaru. Vším dalším se ale "první dáma izraelské písně" od svých anglosaských kolegů liší.
25.5.2008 Tradičně ve znamení klasické hudby, staré hudby, jazzu, world music i crosseoveru se ponese program festivalu Struny podzimu, jehož letošní ročník bude na pražských scénách probíhat od 28. září do 19. listopadu.
23.11.2006 V doprovodné kapele zpěvačky Anety Langerové došlo nedávno k dalším personálním změnám. Poprvé Aneta novou sestavu představila minulý týden na benefičním Koncertu pro Světlušku v pražské Retro Music Hall; další vystoupení budou následovat v rámci předvánočního klubového turné.

1-11 (11) 

na začátek posounout vzad předešlé 1 2 další posounout vpřed na konec

 
 

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.