muzikus.cz na

facebook twitter
přihlášení uživatele
přihlásit trvale na tomto počítači
hledat kapelu
Přidat kapelu
Hrajete v kapele, která není v naší databázi? Dejte o sobě vědět a založte si profil. (>> více)
 
kapela

TABOTA

rock, Strakonice
URL:
web: oficiální stránky
 

sestava
Martin Sedláček - kytara, zpěv
Michal Veselka - basová kytara, zpěv
Jarda Vačkář - bicí
Matouš Kobera - kytara
Honza Babka - saxofony


biografie
Naše skupina vznikla v lednu roku 1999 pod názvem PROROCK, jak jinak než domluvou v restauraci u pivíčka. To se tenkrát dohodli Sedli a Waesly, že by něco spáchali ve smyslu založit kapelu a hned se začalo se sháněním dalších muzikantů. Jako stěžejní článek kapely byl přijat Jarda bicista a v tomto složení (Waesly-basa, Jarda-bicí, Sedli-kytara+zpěv) byly odehrány první tři "koncerty" v Katovicích u Strakonic v hospodě U Arnošta. Nutně ale muselo následovat přijetí dalšího kytaristy - Jirky Poláka. Po čase byl tento post obměněn Martinem Peškem. Mezitím přišel do kapely saxofonista Bába a klávesák Peťa. Nedávno nahradil Péšu nový kytarista Matouš Kobera, známý svým vysokým počtem kytar, které stále a rád obměňuje. Začátkem října 2003 nastalo větší, ale přesto poklidné zemětřesení - kapela mění svůj dosavadní název PROROCK a spolu se starým názvem odchází po čtyřletém působení z důvodu zvyšujících se studijních povinností klávesista Peťa Borovička, který se ale i nadále stará o internetové stránky kapely a zůstává jejím čestným členem.
V průběhu roku 2000 se kapela začala sehrávat a postupně získávala pevnou půdu pod nohama. Odehrálo se několik koncertů (všimněte si že již bez uvozovek) v Bar klubu Domu kultury ve Strakonicích, který se stal na čas naší domovskou scénou a bylo nás tam vidět poměrně často. V roce 2002 přišly první větší akce, při kterých se nám podařilo hrát jako předkapela skupin Argema a Kečup. V poslední době nás můžete také zahlédnout v Poli u Blatné v tamní hospodě Na Statku, kde se prezentujeme většinou jako předkapela známějších kapel jako např. Vladimír Mišík a ETC nebo Mňága a Žďorp.

 
hodnocení
Pro hodnocení se musíte přihlásit.


galerie

TABOTA


Komentáře

celkový počet: 0

Buďte první...


 
 
 
&;

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.