muzikus.cz na

facebook twitter
přihlášení uživatele
přihlásit trvale na tomto počítači
vyhledávaní
! SOUTĚŽ UKONČENA !
Spectaculare 2016: Arovane + Hior Chronik, Palác Akropolis, 3. 2., 2x 2 vstupy

Hior Chronik

Přes tři týdny během ledna a února zaplní Prahu aktuální jména ze současné světové elektronické, experimentální i jazzové hudby. Kromě Paláce Akropolis a holešovického Cross Clubu pronikne festival Spectaculare v následujícím roce i do Jazz Docku a KD Vltavská. Třetí ročník festivalu Spectaculare bude probíhat od 20. ledna až do 12. února.

Německý producent Uwe Zahn známější pod jménem Arovane patří mezi přední představitele tzv. inteligentní elektronické hudby a dodnes si udržuje pevné vazby na undergroundové experimenty ze začátku devadesátých let. Electro a hip hopové beaty či ambientní nálady se v jeho nahrávkách zde potkávají s kyselinovými riffy a výjimečným smyslem pro melodie. Zahn studoval v mládí klarinet, ale na konci osmdesátých let objevil syntezátory a gramofony a už nebyla cesta zpět. Z vlivů techna, house a hip hopu stvořil osobitou berlínskou odpověď na IDM sound britských projektů ze značky Warp.

Řecké Atény jsou domovem ambientního hudebníka jménem Hior Chronik, který rád konfrontuje svoji vizi delikátní experimentální hudby s kolegy z příbuzných žánrů. Hior Chronik nemá daleko k minimalismu a moderní vážné hudbě vůbec. Jeho delikátně krásné skladby vesměs stojí na zvuku klavíru, k němuž se dle potřeby přidávají elektronické zvuky, smyčce a nebo třeba hrací skříňky.

Bližší informace o programu a vstupenkách naleznete na webu festivalu.

Spectaculare 2016: Will Samson + Manu Delago Handmade, Praha - Jazz Dock, 26. 1. 16
soutěžte do: 01.02.2016 20:00

otázky:
  1. Kolikátý ročník festivalu Spectaculare se koná?
    • druhý
    • třetí «« správná
    • čtvrtý

výherci:

Jména výherců této soutěže jsou neveřejná, výherci byli obeznámeni. Děkujeme za pochopení.
pravidla

Soutěže se může zúčastnit registrovaný, resp. přihlášený uživatel portálu pomocí vyplnění soutěžního formuláře, není-li uvedeno jinak (např. pokud soutěž probíhá prostřednictvím e-mailu).
Jedna osoba se každé ze soutěží smí zúčastnit pouze jednou. Z účasti v soutěži jsou vyloučeny osoby, které jsou v pracovním či obdobném vztahu s organizátorem soutěže, a osoby spolupracující na soutěži.
Účastí v soutěži účastníci souhlasí s možným zveřejněním svého jména na portálu Muzikus.cz v případě výhry.

Úplné znění pravidel soutěží a odpovědi na často kladené související otázky naleznete zde.

 

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.