muzikus.cz na

facebook twitter
přihlášení uživatele
přihlásit trvale na tomto počítači
vyhledávaní
nakupuj
 

Různí: Big Fish O.S.T.

27.4.2004 | Autor: Jindřich GöthEpic/Sony Music/Bonton (61:24)

Různí

Různí

Nejnovější snímek fantasty a hračičky Tima Burtona Velká ryba se v každém případě povedl. Dá se to s čistým svědomím prohlásit i o poněkud schizofrenním soundtracku. Proč schizofrenním? Je totiž rozdělen na dvě části. První je písničková - kromě vesměs oldie hitů (Bing Crosby, Elvis Presley, Buddy Holly) nabízí asi největší lákadlo, totiž zbrusu novou skladbu Pearl Jam Man On The Hour. Jaká je? Inu, taková, na jaké jsme od posledních grungeových hrdinů zvyklí: jímavá, emotivní, baladická.


Mnohem zajímavější je nicméně druhá polovina alba, kterou tvoří scénická hudba Burtonova dvorního skladatele Dannyho Elfmana. Hravá, plná napětí, tajemné atmosféry a okamžiků dojetí. Elfman je s Burtonem naladěn na stejnou vlnu a přesně víc, co si jeho snímky plné obrazové fantazie žádají. Dokáže z režisérovy pastvy pro oči učinit stejně výživnou potravu i pro uši.


Jestliže se Burton v případě Velké ryby vzdálil svým béčkovým kořenům a nabídl dospělejší snímek, Elfman jej na této cestě následoval s pochopením a porozuměním.

Body:

Psáno pro: časopis Rock&Pop 2004/04

Online verze stránky: http://www.muzikus.cz/recenze/RuzniBig-Fish-OST~27~duben~2004/

Komentáře

celkový počet: 0

Buďte první...


 
 
 
&;

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.