muzikus.cz na

facebook twitter
Muzikus.cz homepage

QUEENSRŸCHE: Mindcrime At The Moore (DVD)

29.10.2007 | Autor: Michal HusákWarner

QUEENSRŸCHE: Mindcrime At The Moore

QUEENSRŸCHE: Mindcrime At The Moore

Najít odvahu oživit koncept Operation: Mindcrime byl pro americkou skupinu Queensrÿche a její skomírající kariéru nápad rovnající se pokropení živou vodou. V posledních letech poněkud neduživá progresivně-heavymetalová pětice se vybičovala k vysoce nadprůměrnému výkonu a s odstupem půldruhé dekády natočila desku, která se klasickému dílu z roku 1988 důstojně vyrovná. Odtud už nebylo daleko k nápadu obě části dějově svázaného příběhu o drtivém tlaku společnosti, drogách a osobních selháních prezentovat naživo jako ucelený příběh. V rámci loňského turné tak kapela na prknech „domovské scény“ divadla The Moore v Seattlu (tamtéž už před lety natočila např. živák Live Evolution) odehrála výpravné představení, které ukazuje, že Queensryche jsou v současnosti skutečně zase maximálně při síle.
Záznam vyšel v 2CD a 2DVD podobě, přičemž určitě stojí za to přiklonit se k „obrazovému“ provedení. Kombinovaná projekce a stylizovaný „hraný děj“, v němž jednu z hlavních rolí již tradičně ztvárnila Pamela Moore coby Sister Mary, se nenásilně prolínají s citlivě sejmutý metalovým koncertem. Přímo v sále by to byl samozřejmě úplně jiný zážitek, ale i takto nechává kvalitně a s nadhledem zrežirovaný záznam vyniknout všem složkám. Trochu zamrzí snad jen skutečnost, že výstup Ronnieho Jamese Dia „běží“ jen z plátna. Jak ukazuje alespoň bonusová sekce, ke společnému výstupu s písní The Chase, byť při jiné příležitosti, došlo. Zvuk je sice slabší, ale přesto jde o moment, jenž vás i přes obrazovku pohltí.

Body:
Online verze stránky: http://www.muzikus.cz/recenze/QUEENSRCHE-Mindcrime-At-The-Moore-DVD~29~rijen~2007/

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.