přihlášení uživatele
přihlásit trvale na tomto počítači
vyhledávaní

Požár mlýna: Good Years 1990 - 92

29.11.2002 | Autor: Radek DiestlerAvik (52:23 & 69:58)

Požár mlýna

Požár mlýna

Recenzent je dojat. Se slzou v koutě krhavého oka si evokuje časy, kdy se šlo do Lampy nahoru po schodišti (a ne dolů), G 10 na čepu stálo nejvýš osm vočí a Požár mlýna hrávali na rádiu FM+. Ano, zejména to poslední spadá do kategorie těžko uvěřitelných příběhů, ale milí tukani, doudové a lachtani, takové to tenkrát bylo.

Řadu písniček znají ti, kteří nestihli první slyšení, už z CD Růžová krinolína a především z 'raného sběru' Pardálí slzy růžových námořníků. Ale druhý zmíněný nosič byl jen výběrem z prvních tří demokazet vyhlášeného plzeňského zvěřince: tady je máte 'všechny i s vyobrazeníma', o bonusech nemluvě. Tedy: mluvě, ale až na konec.

Recenzent by ovšem neměl být dojat natolik, aby nevzal na zřetel, že: zvuk zejména raných nahrávek, tedy převážné většiny druhého disku, věru není oslňující. Některé písničky beznadějně zastaraly a nelze je brát než jako úsměvný dobový dokument. To platí o větší části Slz Marie Kudeříkové - a není žádná škoda, že druhá, 'koncepční' půlka toho dema vůbec nebyla zařazena -, tak o Taxikáři Waskovi (leda by tím holomkem mínili dr. Wasku ze Státního ústředního archivu Plzeň, ale o tom si dovoluji pochybovat) či Rambo Go! z 'námořníků'. Na druhou stranu: i po desíti letech bavímse královsky a řadu písní díky pak přetěžko z palice vymýtit. Blíže viz R&P 11/01.

Dokumentace kompletu je poněkud zmatená. Na prvním disku nesedí od čísla čtyři názvy skladeb. A k seznamu písniček na disku 2 si u čísla sedmnáct doplňte, že se jedná o intro, jako pětadvacítku připište píseň Zrušili armádu a bonus označte cifrou 26. Při použití vhodné propisky a napodobení písařské ruky původního autorato ani nebude poznat.

Skrytý bonus z prvního CD, zmíněný už v minulém Pelmelu, je zřetelným anachronismem. Ale promarnit jeho zaznamenání bylo by trestuhodné.

P.S.: Hohó, Emile! Recenzentem první demokazety byl přeci pan Korál...
Body:

Psáno pro: &musiQ 2002/11

Online verze stránky: http://www.muzikus.cz/recenze/Pozar-mlynaGood-Years-1990-92~29~listopad~2002/

Komentáře

celkový počet: 1

praspes  Waska

     
 
 
&;

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.