Muzikus.cz homepage

Nickelback - Here and Now

15.2.2012 | Autor: Sváťa ChalupaRoadrunner/Supraphon (39:48)

Nickelback - Here and Now

Partička z kanadského města Hanna si potrpí na vyvážené střídání úderného rocku a písní pro intimní chvíle.

Kapele nelze upřít muzikantskou zdatnost, zpěv leadra Chada Kroegera je přesně takový, jaký si pořádný rockový až post-grunge styl vyžaduje, o kytarách nemluvě. Basa jeho bratra Mika se valí jak transsibiřský expres a s bicí baterií drží řádný hutný zvuk.

Ovšem navzdory všem komerčním úspěchům Nickelback těžko dosáhnou na místo v Pantheonu rockové hudby. Všechny songy znějí jako od někoho. Úderné věci nezapřou vliv Jamese Hetfielda, Midnight Queen jede jako správný vanhalenovský stroj, Lullaby má naléhavost Chrise Cornella

VIDEO: Nickelback - When We Stand Together


Od hitu How You Remind Me z roku 2001 se Nickelback navíc bohužel nikam neposunuli. Ne že by některé nápady nebyly zajímavé, ale jiné jen prosviští v klasické stavbě riff, sloka, chytlavý refrén, nakvákané sólo a hotovo… Škoda.

Jako by se Nickelback odmítali rozhodnout, kterým směrem se vrhnout. Zda drtit temný hutný rock, či vsadit na lehce rockovou rádiovou přítulnost. Nicméně věrné fanoušky deska Here and Now určitě nezklame.

Zlatý hřeb: Holding on to Heaven
Zní to jako: Metallica, Audioslave

Body:
Online verze stránky: http://www.muzikus.cz/recenze/Nickelback-Here-and-Now~15~unor~2012/

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.