muzikus.cz na

facebook twitter
přihlášení uživatele
přihlásit trvale na tomto počítači
vyhledávaní

Nežfaleš: Pár lacinejch triků

30.9.2010 | Autor: Petr KorálCecek Records (30:47)

Nežfaleš: Pár lacinejch triků

Nežfaleš: Pár lacinejch triků

Neskutečně chytlavé, mnohdy doslova neodbytnými motivy vybavené a přitom akurátně energické písničky, které povětšinou nic zásadního neřeší. Je to málo? Vůbec ne! Protože takovýchto v nejlepším slova smyslu hitmakerů nikterak neurážejících dobrý vkus tuzemská punková scéna vskutku nemá mnoho.
Ano, Nežfaleš je kapela punková. Vychází z klasické britské podoby tohoto žánru, ale svůj hudební projev nechává filtrovat i přes odkaz americké melodické školy, starých dobrých Bad Religion apod. A jestliže bylo řečeno, že písně Nežfaleš mají za cíl spíš pobavit a nechtějí měnit svět, nutno dodat dvě důležité věci: a) neplatí to stoprocentně a taková Cesta je typicky punkově přímočará deklarace jasného životního postoje, b) vyjma naivně vyznívajícího popěvku Ženská, pro kterou bych vraždil nemusí ani trošku náročnější posluchač odhánět zlé přízraky plytkosti a přílišné povrchnosti. Nepříklad Rockstar je velmi vkusná pocta Lemmymu z Motörhead a zároveň důkaz toho, že tuhle svým způsobem naprosto výjimečnou personu berou za svou zdaleka nejen metalisti...

Zlatý hřeb: Gang, Rockstar, Budoucnost
Zní to jako: vrcholně melodický punk rock


Body:
Online verze stránky: http://www.muzikus.cz/recenze/Nezfales-Par-lacinejch-triku~30~zari~2010/

Komentáře

celkový počet: 0

Buďte první...


 
 
 
&;
tagy
 

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.