přihlášení uživatele
přihlásit trvale na tomto počítači
vyhledávaní

Nahoře Pes: Pozdní léto

5.4.2011 | Autor: Petr KorálOF Records (44:32)

Nahoře Pes: Pozdní léto

Nahoře Pes: Pozdní léto

Pozdní léto je vlastně „posmrtná deska“ pražské skupiny Nahoře Pes. Přesněji řečeno, už když tohle CD letos v zimě vyšlo, bylo jasné, že koncert spojený s křtem bude zároveň úplně posledním vystoupením přibližně půldruha desetiletí existujících NP, v jejichž čele po celou dobu stál multiaktivní zpěvák a kytarista Ondřej Fencl (jinak Schodiště, 5P Luboše Pospíšila, Hromosvod aj.).
Poslední album souboru se opět nese ve znamení vcelku klasicky pojatého rocku, i když sem tam narazíte třeba i na názvuky funku a další inspirace, nevyjímaje dokonce ani rapování (Národní třída). Ale ono se to dá vyjádřit i daleko jednodušeji. NP = prostě PÍSNIČKY. Přesněji řečeno, písničky povětšinou příjemně vzdušné, melodicky elegantní a protknuté různě úspěšnou snahou něco sdělit. Důraz nejen na muziku, ale i na texty potvrzuje to, že tentokrát kapela hned dvakrát zhudebnila Jiřího Žáčka...
Kromě sedmi nových studiových nahrávek album obsahuje jako bonus tři živé předělávky (Dylan, Hendrix a kollero-dusilovská Pusa) plus znamenitou poctu skupině Krausberry.

Zlatý hřeb: Linka důvěry, Aleje
Zní to jako: vůbec ne tuctový bigbítek

Body:
Online verze stránky: http://www.muzikus.cz/recenze/Nahore-Pes-Pozdni-leto~05~duben~2011/

Komentáře

celkový počet: 0

Buďte první...


 
 
 
&;
tagy
 

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.