muzikus.cz na

facebook twitter
přihlášení uživatele
přihlásit trvale na tomto počítači
vyhledávaní

My Chemical Romance - May Death Never Stop You

9.6.2014 | Autor: Michal HusákReprise/Warner Music (73:25)

My Chemical Romance - May Death Never Stop You

Vyznění téhle kompilace v širším náhledu ledacos naznačuje o současném stavu hudebního průmyslu. Řeč je o vzpomínce na kapelu, která byla výrazným rockovým fenoménem uplynulé dekády, ale z výběru jejích nejsilnějších skladeb vyzařuje svázanost s momentem vzniku a nostalgie. O moc víc nezbylo.

Sled singlových jistot ze čtyř vydaných alb (doplněný o odlehčenou a zpěvnou „novinku“ Fake Your Death z již nerealizované páté desky) tak jinými slovy připomíná, že se My Chemical Romance neměli za co stydět, ale asi se rozloučili, i když je to smutné, ve správný čas. Síla kapely zůstává v křiklavé expresivitě a důsledně líbivých melodiích - nejlépe se obojí podařilo vyvážit na desce The Black Parade, která se však stala pro kapelu dvojsečným mementem: „zlatým vejcem“, a přitom současně nepřekonatelnou koulí na noze.

Navíc skladby vyňaté z celistvého konceptu a namíchané volně jako ukázky z jednotlivých alb ztrácejí kousek ze svého kouzla. Album s podtitulem The Greatest Hits 2001-2013 je každopádně hezkým suvenýrem pro fanoušky, kteří s MChR proplakali nultá léta a mimoděk připomíná vágnost pojmu EMO v podobě, jak se v té době začal vykládat.
Zlatý hřeb: Welcome to the Black Parade
Zní to jako: chytlavá směsice rocku, popu a punku

Body:
Online verze stránky: http://www.muzikus.cz/recenze/My-Chemical-Romance-May-Death-Never-Stop-You~09~cerven~2014/

Komentáře

celkový počet: 0

Buďte první...


 
 
 
&;

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.