přihlášení uživatele
přihlásit trvale na tomto počítači
vyhledávaní

Malignant Tumour: Earthshaker

22.9.2010 | Autor: Petr KorálMetal Age Productions (56:12)

Malignant Tumour: Earthshaker

Malignant Tumour: Earthshaker

Jak v podstatě zcela otevřeně deklarovat lásku k nějaké kapele a přitom neznít jako pouhá její upachtěná a trapně neumělá nápodoba? Zeptejte se ostravských Malignant Tumour! Objektem jejich zájmu jsou nesmrtelní Motörhead a činí tak už několik let – od chvíle, co „prozřeli“ a svoji extrémní grindcorovou minulost (díky níž si udělali solidní renomé v metalovém undergroundu po celém světě) promyšleně a poučeně hodili za hlavu.
Na letošní novince Earthshaker postoupili na pomyslný vyšší level, neboť se jedná o jednoznačně nejlepší počin v novodobé historii MT. A rozhodně nejen díky v dobrém slova smyslu vražednému zvuku, který hrne před sebou vše silou rozjetého legendárního sovětského tanku T-34. Tohle album má přímo neskutečnou energii a nenapadá mě jiná charakteristika než prostá rovnice Earthshaker = nehorázný nálet.
Megasyrový rock’n’roll, který kdysi vymyslel Lemmy Killmister a jeho kumpáni, působí v podání dnešních MT ještě drsněji a špinavěji než samotní otcové zakladatelé – na nahrávce se tak v dobrém smyslu slova projevují zmíněné grindové kořeny kapely. Ona podobnost s Motörhead je samozřejmě více než značná, ale kupodivu to nijak zvlášť nevadí. Jak už bylo řečeno, působí to spíš jako upřímně míněná poklona než prachobyčejná neinvenční kopírka.
I se všemi hudebními, textovými i vizuálními (ortodoxně „osmdesátková“ image) klišé jsou Malignant Tumour jednou z nejvíce svěžích českých – pardon, moravských – metalových kapel současnosti. Ona klišé jsou totiž ve skutečnosti vlastně milá a neodmyslitelně patří k věci.

Zlatý hřeb: Motörcrust, Decibel Maniacs
Zní to jako: brutálně zmetalizovaní Motörhead

Body:
Online verze stránky: http://www.muzikus.cz/recenze/Malignant-Tumour-Earthshaker~22~zari~2010/

Komentáře

celkový počet: 0

Buďte první...


 
 
 
&;

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.