přihlášení uživatele
přihlásit trvale na tomto počítači
vyhledávaní

Kreator – Phantom Antichrist

28.9.2012 | Autor: Jan SimandlNuclear Blast (39:51)

Ihsahn - Eremita

Thrashová stálice Kreator je po téměř třiceti letech na scéně vůdčí osobností německé metalové školy. Přiznejme si, že od takto letitých kapel zaměřených podobným stylem se obvykle žádný velký posun nečeká. Kreator ale všechny tyto předsudky deskou Phantom Antichrist naprosto přesvědčivě vyvracejí.

Těžko říct, kde se v Mille Petrozzovi, duši celé kapely, vzalo takové množství nápadů a neokoukaných vyhrávek, ale faktem je, že Phantom Antichrist je jednoznačně nejlepší nahrávka Kreator v druhém tisíciletí. Po hodně špatné Hordes of Chaos složila kapela tak přesvědčivý reparát, až je to k nevíře. Kde tkví kouzlo úspěchu? Nová deska je mnohem melodičtější, než ty předchozí, ale přitom bez úbytku dravosti, energie a tempa. To vše navíc v klasických kytarových hradbách a postupech, kterými se kapela prezentovala vždy. Výsledný dojem epického díla dotváří všudypřítomné melodické vyhrávky a sóla v pozadí, které celou nahrávku posouvají do úplně jiných sfér.

VIDEO: Kreator - From Flood Into Fire


Nebál bych se Phantom Antichrist povýšit na jedno ze tří nejlepších alb v dosavadní diskografii kapely. Vyvážená paleta thrashových skladeb šmrncnutých hevíkovskou melodikou je pro mě osobně velmi příjemným překvapením. Ve spojení s rozumnou stopáží, koncertním potenciálem a hitovostí mi to nakonec v bodovém hodnocení vychází velmi dobře.

Zlatý hřeb: Froom Flood into Fire, Phantom Antichrist
Zní to jako: legenda pokropená živou vodou

Body:
Online verze stránky: http://www.muzikus.cz/recenze/Kreator-Phantom-Antichrist~28~zari~2012/

Komentáře

celkový počet: 2

Wahinkpe  Neřekl bych
Jan Simandl  Re: Neřekl bych

     
 
 
&;

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.