muzikus.cz na

facebook twitter
přihlášení uživatele
přihlásit trvale na tomto počítači
vyhledávaní

Hapka & Horáček: Benefice černých koní - Best of 1987–2010

22.4.2011 | Autor: Ivan IvanovUniversal (75:54 + 75:51)

Hapka & Horáček: Benefice černých koní - Best of 1987–2010

Hapka & Horáček: Benefice černých koní - Best of 1987–2010

První výběr dua Hapka & Horáček přichází po šesti albech a třiadvacetileté spolupráci. Je skutečně reprezentativní a hodně obsáhlý, neboť obsahuje šestatřicet skladeb v remasterované podobě (ten zvukový rozdíl je skutečně hodně znát). A to včetně několika bonusů jako Šaškové počmáraní z manéže Boleslava Polívky a Obludárium. Jejich přítomnost na této kompilaci ocení především skalní fandové, protože tyto písně zatím na žádném albu nevyšly. Ovšem k dokonalosti této „bestofce“ schází několik věcí.Chybí zde několik zásadních hitů, jako Levandulová, Individualita či Stín stíhá stín, a informačně bohatší buklet, který by usnadňoval orientaci při poslechu a nezatěžoval ho naopak zbytečnými chybami jako třeba vynecháním úvodní skladby V penzionu svět. Tolik po obsahové stránce.
A co ta hudební? Myslím si, že rozepisovat se zde o kvalitách této hudební dvojice, kterou si oblíbilo několik generací posluchačů a která si k mikrofonu pro své skladby postupně zvala taková jména jako Hana Hegerová, Michael Kocáb, Lucie Bílá, Jana Kirschner, Jaromír Nohavica, Richard Müller, Szidi Tobias, je zcela zbytečné. Hapka s Horáčkem vytvořili velmi osobitou domácí verzí žánru šanson a trefili se přímo do černého hned prvními dvěma alby Potměšilý host (1987) a skutečně mistrovským dílem V penzionu Svět (1988). Potom úspěšnou formuli velmi zdařile a kvalitně opakovali a zdokonalovali, ale nějak zásadně nerozvíjeli. Ovšem to nic nemění na faktu, že jejich další společné dílo bude netrpělivě očekáváno, a pro ty, kteří je neznají dostatečně, je tato kolekce dobrá příležitost tak učinit.

Zlatý hřeb: Buřty, pivo, nenávist, V penzionu Svět, Stáří
Zní to jako: Autoři a interpreti, kteří zaručují nevšední kvalitu

Body:
Online verze stránky: http://www.muzikus.cz/recenze/Hapka-Horacek-Benefice-cernych-koni-Best-of-19872010~22~duben~2011/

Komentáře

celkový počet: 2

Fantomas  první výběr
ivan  neni to pirat

     
 
 
&;

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.