přihlášení uživatele
přihlásit trvale na tomto počítači
vyhledávaní
nakupuj
 

GWEN STEFANI: Love. Angel. Music. Baby.

20.12.2004 | Autor: Jindřich GöthInterscope Records/Universal Music (52:15 min)

Gwen Stefani

Gwen Stefani

Gwen Stefani? Jasně, No Doubt. Jeden hitík (Don't Speak), pak ještě něco slušných písniček a nazdar. Milá Gwen se ovšem nevzdala a máme tu její sólovku. Jedno varování na úvod, zapomeňte na No Doubt. Stefani se rozhodla neponechat nic náhodě a povolala do zbraně zástup hvězdných producentů (The Neptunes, Dr. Dre, Tony Kanal a další) a spoluautorů (např. Linda Perry, již svého času stihl osud ne nepodobný Gwen Stefani), s jejichž pomocí uhnětla vynikající album.
What You Waiting For? ptá se Gwen hned v úvodu. Na tohle jen těžko: urban pop, nepokrytě oldskoolové disco, za nějž by se nestyděla ani Kylie Minogue, přesahy do electra, osmdesátkovým kytarovým zvukem opepřený popík a tak dále a tak podobně. Stefani a spol. prostě sesypali na jednu hromadu vše, co se dnes žádá. Přítup sice nijak originální, ale když ono to funguje. Zatraceně to funguje, album neskutečně šlape od začátku do konce, některé skladatelské fórky vám v té smršti skvostných refrénů a melodií vyplavou na povrch až tak na potřetí a z energie, která z albu prýští, se nepřipravenému několikrát zatočí hlava.
A když se ozvou první tóny skladby The Real Thing, kterou pomáhá odstartovat nezaměnitelná baskytara Petera Hooka (New Order, jeho kolega Barney Sumner dodal doprovodný vokál), z níž se po chvíli vyklube jedna z nejkrásnějších a nejemotivnějších popových skladeb tohoto roku, jste v pasti definitivně a nezbývá vám, než se do téhle desky beznadějně zamilovat. Však ona Gwen moc dobře ví, proč jako bonus zařadila remix téhle nádhery.
Sakra, objektivně vzato je tahle deska vlastně vykalkulovaná až na půdu. Ale co, rozum a cit spolu soupeří odjakživa a protentokrát vyhrál ten druhý. Těžko to vysvětlit, nutno prožít. Do vánoc zbývá ještě pár dní a já se už teď takhle rozněžním...


Body:
Online verze stránky: http://www.muzikus.cz/recenze/GWEN-STEFANILove-Angel-Music-Baby~20~prosinec~2004/

Komentáře

celkový počet: 2

Kateřina  Katka
Lainey Hayne  Můj názor

     
 
 
&;

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.