muzikus.cz na

facebook twitter
Muzikus.cz homepage

Flamengo - Kuře v hodinkách (reedice)

21.4.2012 | Autor: Michal HusákSupraphon (50:02)

Flamengo - Kuře v hodinkách (reedice)

Po (plus/minus) pětadvacítkové reedici ze sklonku 90. let tu máme jubileum čtyřicetileté…O Kuřeti v hodinkách bylo mnohokrát řečeno vše podstatné: nezpochybnitelný monument domácí rockové historie trvá ve své síle navzdory věkům, o kterých se tak poeticky rozpráví v neodmyslitelných Kainarových verších o věčném hledání…

Na svou dobu a úroveň vybavení dejvického studia brilantní zvuk, skvělé výkony skupiny Flamengo ve své vrcholné a finální fázi, osvícený (řemeslný i „diplomatický“) přístup producenta Žalčíka – kolem téhle desky se zkrátka ideálně sešlo takřka vše, co jen mohlo.

Vznikla kolekce plná energie, celistvá i barvitě proměnlivá, ale také prostoupená zvláštně zasněnou vnitřní harmonií. Zkrátka okamžik, kdy se český „progresivní hard rock“ přiblížil tepu doby v mezinárodním kontextu.

Aktuální vydání provází precizně zrenovovaný obal Karla Halouna (zlatavý digipack obohacený o dosud nepoužité fotografie), zvukový kabátek načechral remastering z původních pásů.

Příliš silnou stránkou nejsou bonusy, vedle singlové „light“ verze titulní písně zde opět najdeme singl Každou chvíli / Týden v elektrickém městě, který už k albu „přirostl“ na předchozí edici. Skutečně tučná sousta už prý v archivech nečekají, pokračuje však pátrání po zvukově relevantním dobovém koncertním záznamu.

Zlatý hřeb: Kuře v hodinkách + nejméně tři, čtyři další
Zní to jako: brilantní hard rock s nadčasovým přesahem


Body:
Online verze stránky: http://www.muzikus.cz/recenze/Flamengo-Kure-v-hodinkach-reedice~21~duben~2012/

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.