přihlášení uživatele
přihlásit trvale na tomto počítači
vyhledávaní

Eric Clapton & Steve Winwood: Live from Madison Square Garden (DVD)

16.10.2009 | Autor: Ivan IvanovReprise/Warner (197 min.)

Eric Clapton & Steve Winwood: Live from Madison Square Garden (DVD)

Eric Clapton & Steve Winwood: Live from Madison Square Garden (DVD)

Dívat se na tento koncert z roku 2008 v televizi je radost neskutečná, neumím si představit ten prožitek být na místě v sále… Na rozdíl od setkání Claptona s jeho spoluhráči z Cream na tom samém místě před lety tentokrát vše dopadlo velmi dobře. Vzájemný muzikantský a lidský respekt, který Clapton a Winwood měli vůči sobě už v době, kdy je osud svedl dohromady v super skupině Blind Faith, evidentně přetrvává i po těch skoro čtyřiceti letech a odráží se i v jejich společném muzicírování. Sledovat je, jak se střídají ve vokálních partech a v sólech, je stejně tak inspirující jako kdysi poslech desek Traffic či prvních sólovek Claptona. Ostatně vkusně a promyšleně vybraný repertoár, který nabízí to nejlepší z Traffic, Blind Faith, něco ze sólových desek obou protagonistů a klasiky od Hendrixe jako Little Wing či Voodoo Chile vypovídá i o tom, v jaké pohodě se museli rodit plány na tento projekt. Velký přínos v tom, že vše dopadlo na jedničku, mají i jména doprovodných hudebníků – Chris Stainton, Willie Weeks a Ian Thomas a domnívám se, že vůbec nepřeženu, když řeknu, že onen večer v Madison Square Garden hudba měla svátek.

Body:
Online verze stránky: http://www.muzikus.cz/recenze/Eric-Clapton-Steve-Winwood-Live-from-Madison-Square-Garden-DVD~16~rijen~2009/

Komentáře

celkový počet: 0

Buďte první...


 
 
 
&;

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.