muzikus.cz na

facebook twitter
přihlášení uživatele
přihlásit trvale na tomto počítači
vyhledávaní

ERIC CLAPTON: Crossroads - Guitar Festival 2007 (2 DVD)

7.5.2008 | Autor: Ivan IvanovWarner (270 min.)

ERIC CLAPTON: Crossroads - Guitar Festival 2007

ERIC CLAPTON: Crossroads - Guitar Festival 2007

Z Erika Claptona je již dlouhá léta malinko do sebe uzavřený moudrý muž, který svůj nadhled a životní zkušenosti prezentuje jak ve svém osobním životě, tak i ve svých hudebních aktivitách. Řečeno lidově, Clapton to má v hlavě dlouho srovnané. Nehoní se za komerčními úspěchy, ostatně za svoji dlouhou kariéru si jich užil až až a snaží se dělat smysluplné věci. Důkazy o tom podává hlavně prostřednictvím svých posledních, z čistě muzikantského hlediska hodně zajímavých desek a nejnověji i organizováním kytarového festivalu Croossroads, který se vloni konal již po druhé v Chicagu.
Doby, kdy se Clapton dostával z drogové závislosti za pomoci hektolitrů alkoholu a jak on sám dnes přiznává, doby, kdy neustále viděl dvojitě – jsou samozřejmě nenávratně pryč. Ale Clapton zřejmě cítí jakýsi dluh vůči všem, kteří mu pomohli dostat se z toho a založil na Antiguji Centrum pro prevenci a pomoc drogově závislým mladistvým, které je financováno i z příjmů z festivalu Crossroads.
Záznam z nejdůležitějších okamžiků loňského ročníku festivalu právě vyšel na DVD. Kromě nádherných čtyř hodin hudby, kde legendy jako Buddy Guy, B. B. King, Johhny Winter, Robert Cray, Steve Winwood, John McLauglin a Robbie Robertson hrají společně a dochází k zajímavým a neočekávaným hudebním spojením typu Wiillie Nelson a Sheryl Crow nebo Johhny Winter a Derek Truks Band, Eric Clapton prezentuje i svoje hudební objevitelství. Nemalý prostor poskytnul i mladším kytarovým talentům jako jsou Sonny Landreth, Susan Tedeschi nebo Robert Randolph.
Vidět uvolněného Claptona, jak v kraťasech a bekovce v teplém letním dni jamuje s plejádou vynikajících muzikantů, je pastva nejen pro uši a domnívám se, že toto DVD nesmí uniknout žádnému hudebnímu fajnšmekrovi. Málomluvný Erik Clapton, který během svého pobytu předloni v Praze nepromluvil ani se zaměstnanci své vydavatelské firmy, opět bez velkých gest dokázal přivést na svět bohulibý a zároveň i hudebně velevýznamný počin.

Body:
Online verze stránky: http://www.muzikus.cz/recenze/ERIC-CLAPTON-Crossroads-Guitar-Festival-2007-DVD~07~kveten~2008/

Komentáře

celkový počet: 0

Buďte první...


 
 
 
&;

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.