přihlášení uživatele
přihlásit trvale na tomto počítači
vyhledávaní

Draco Hypnalis - Balance of Moments

7.3.2013 | Autor: Michal HusákZero Budget Productions (44:35)

Draco Hypnalis - Balance of Moments

Zlínští Draco Hypnalis překonali další dávku snad osudově předurčených komplikací, které je po celá léta provázejí, a dokončili svou třetí „regulérní“ desku. Znovu jde o velkoryse črtané, stopáží rozsáhlé skladby se základem v technickém death metalu, s výrazným melodickým potenciálem a všudypřítomnými orchestrálně neoklasickými vlivy.

Kompoziční vyzrálost spojená s dosud relativně nejpovedenějším zvukem (to bývala vždy slabina) naznačuje, že máme co do činění s nejzdařilejším počinem téhle bohužel spíše v ústraní přežívající kapely.

Novinka Balance of Moments se z dosavadní tvorby kapely vymyká také aranžérskou pestrostí a dotažeností. Základní rámec (syrovost metalu kombinovaná s klasicizující ušlechtilostí) rozvíjejí akustické pasáže, zásadní jsou četné hostující party houslí, nahrávka jako celek se jemně halí do gotického oparu tajemna a dekadentní ponurosti a la Misanthrope blahé paměti.

Navzdory poněkud okázalému a výlučnému konceptu však muzika funguje v dobrém smyslu slova přístupně a přes dílčí nedostatky (zvuk bicích, podivný obal…) dokáže bez nadsázky strhnout.

Zlatý hřeb: Beyond the Bent Seas
Zní to jako: technický death metal s příchutí vážné hudby

Body:
Online verze stránky: http://www.muzikus.cz/recenze/Draco-Hypnalis-Balance-of-Moments~07~brezen~2013/

Komentáře

celkový počet: 0

Buďte první...


 
 
 
&;
www odkazy
 
tagy
 

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.