muzikus.cz na

facebook twitter
přihlášení uživatele
přihlásit trvale na tomto počítači
vyhledávaní
nakupuj
 

DIVADLO SEMAFOR: Jonáš a tingl-tangl

8.12.2001 | Autor: Leoš KofroňSony Music Bonton (63:22 & 66:51)
Pásmo Jonáš a tingl-tangl je naopak v semaforské kronice zapsáno písmem nesmazatelným: jednak dalo vzniknout legendární postavě Jonáše, která Suchého provází dodnes a kromě toho se zde zrodilo i jevištní partnerství obou protagonistů. Zkazka o tom, jak si škrobený nemotora Šlitr přes pochyby všech zainteresovaných hned napoprvé podmanil celé hlediště, už byla zveřejněna mnohokrát.

Písňové klenoty Vyvěste fangle, Chybí mi ta jistota, Bar Honolulu, Tulipán, Škrohola a mnoho dalších jsou volně pospojovány výstupy obou komiků, v nichž vzpomínkami na zašlou slávu fiktivního kabaretiéra vzdávají hold všem předválečným kabaretům, šantánům a music-hallům.

Právě tady najdeme neopakovatelné dialogy, založené na neustálém rozvíjení a stupňování jedné triviální anekdoty i Šlitrovo unikátní hudební číslo, v němž předvádí deset variaci (od Mozarta až po Chačaturjana) na popěvěk Šla Nanynka do zelí. Jedním slovem klasika.
Body:

Psáno pro: časopis Rock&Pop 2001/12

Online verze stránky: http://www.muzikus.cz/recenze/DIVADLO-SEMAFORJonas-a-tingltangl~08~prosinec~2001/

Komentáře

celkový počet: 0

Buďte první...


 
 
 
&;

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.