přihlášení uživatele
přihlásit trvale na tomto počítači
vyhledávaní
nakupuj
 

DARK GAMBALLE: Superstar

14.12.2004 | Autor: Jaroslav ŠpulákRedblack Records (52:32 min.)
V podstatě jediné, co lze vyškovské skupině Dark Gamballe aktuálně vytknout, je název jejího sedmého alba. Slovo Superstar je momentálně příliš "otřelé" na to, aby nemohla být podezírána z určité podbízivosti.
Zde s ní ale bezpečně končí, samy písničky mají k podbízivosti pořádně daleko. Žádné superstar. Na české rockové scéně je velmi málo skupin, které procházejí tak evidentním a současně závratným vývojem, jako Dark Gamballe. Momentálně rozvážně shrnuli všechna svá minulá období, včetně toho prehistorického deathmetalového, a vybrali z nich "best of". Spousta inspirací je navíc slyšitelná z ovanů nu-metalu, crossoveru, noise rocku i progresivního popu.
Dark Gamballe natočili další vynikající album s výtečným zvukem a je s podivem, že se neustále míjejí se slechy vyhledavačů talentů z velkých gramofonových firem. Album Superstar je souběhem zkušeností, aranžérské chytrosti, překvapivě hitů (Oni, Strýček Sam), potřebné dobové agrese, vynikající práce se zpěvy i hlasy jako takovými. Promyšlená je každičká nota, každý postup. Přidáme-li solidní české texty, potom je Dark Gamballe hotová skupina bez trocha štěstí.
Zatím.


Body:

Psáno pro: časopis Rock&Pop 2004/12

Online verze stránky: http://www.muzikus.cz/recenze/DARK-GAMBALLESuperstar~14~prosinec~2004/

Komentáře

celkový počet: 1

Škára  Superstar=Dark Gamballe

     
 
 
&;

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.