muzikus.cz na

facebook twitter
přihlášení uživatele
přihlásit trvale na tomto počítači
vyhledávaní

Billy Talent - Dead Silence

14.9.2012 | Autor: Michal HusákWarner/Supraphon (53:56)

Billy Talent - Dead Silence

Bylo by moc tvrdé říkat, že přímočarý písničkový styl kanadských Billy Talent se s dosavadními třemi alby vyčerpal. Přišli totiž s natolik strhující a nakažlivě chytlavou variantou melodického hardcore/punku, že jim nedělalo problém rychle se uchytit jak mezi alternativněji smýšlejícími posluchači, tak na poli ryzího rockového mainstreamu.

Nicméně úvaha, že pomalu bude načase svou nařvaně energickou šablonku trochu rozvinout, evidentně lechtala i samotnou kapelu. Že možná něco bude tentokrát trochu jinak, naznačuje už název desky, kde poprvé nenajdeme římskou číslici (zde eventuálně čtyřka). Co se týče vyznění muziky, nemusíte se bát nějakých odvážných kotrmelců, spíše jde o ten pověstný „mírný pokrok v mezích zákona“.

VIDEO: Billy Talent - Viking Death March


Pocit z desky je o chloupek odlehčenější, nenápadně provzdušněný, víc než dříve se objevují explicitně semiakustické pasáže, při podrobnějším „zkoumání“ se v aranžích objevují dílčí inovace a překvapení. Jinak ale nemůže být i nadále pochyb, čí song posloucháte, a v tomhle bude (spolu s čichem na melodie) vždycky největší síla Billy Talent. Co na tom, že to není žádné vysoké umění?

Místy sice čtveřice málem vstupuje na „tekutější písky“ – třeba letní pohodařina Stand up and Run je trošku úlet, kde už rozšíření aranžérského záběru zavání spíš zbytečným rozmělňováním zmíněné typické identity. Jindy se naopak to dílčí rozčeření stojatých vod daří – svižné Runnin’ Across the Track, Man Alive! nebo volnější Crooked Minds.

Zlatý hřeb: Viking Death March, Man Alive!
Zní to jako: typičtí Billy Talent ve fázi dílčího hledání

Body:
Online verze stránky: http://www.muzikus.cz/recenze/Billy-Talent-Dead-Silence~14~zari~2012/

Komentáře

celkový počet: 2

Milan  BT 4ever!
terka  Re: BT 4ever!

     
 
 
&;

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.