přihlášení uživatele
přihlásit trvale na tomto počítači
vyhledávaní
nakupuj
 

Beatsteaks: Living Targets

12.5.2002 | Autor: Honza AussenbergEpitaph/Maximum Underground (45:02)
Beatsteaks jsem poprvé viděl asi před čtyřmi lety, když v pražském Rock Café předskakovali špičkám amerického neopunku Lagwagon a Suicide Machines. Představovali zde debutové album 48/49 a díky živelnému vystoupení a nápaditému punkrocku rozhodně nepatřili mezi outsidery večera. Myslel jsem si, že o této pětičlenné kapele z Německa ještě uslyším.

Ačkoliv je německý punkrock stále ještě podceňován (zejména v porovnání s kalifornskými kapelami), i zde se najde pár výjimek (Skin Of Tears, Wizo, Gigantor, Not Available), respektovaných po celém světě. Jednou z nich jsou i Beatsteaks, kteří dva roky po svém debutu přešli k evropské divizi největšího punkového labelu Epitaph a vydali zde úspěšné album Launched. Nyní přicházejí s Living Targets a jejich fanoušci myslím nebudou zklamáni.

Častým problémem punkových kapel bývá nedostatek originality a přílišná hudební jednotvárnost. Těm se Beatsteaks vyhýbají střídáním pomalých baladických skladeb (Soothe Me, Disconnected Summer) a rychlých punkrockových vypalovaček (A-Way, Mirrored) se značnou příměsí rock'n'rollu ve stylu Unwritten Law. Někde jsou zas zřetelné vlivy grunge nebo emo core. Může to znít jako dost zvláštní mix, ale výsledek je vynikající. Living Targets spoluprodukoval Billy Gould (bývalý basák Faith No More), což zvuku také přidalo. Ve srovnání s Launched je aktuální album hudebně pestřejší a více ovlivněné rockem. Jsem rád, že není celé ve stylu druhé skladby God Knows, která mi připomněla staré Descendents, a i když vůbec není špatná, zní podobně jako většina současné produkce Epitaphu. Living Targets by pak nestálo za větší pozornost.

Toto CD s 12ti skladbami (+1 bonus), uložené v pěkném digipacku je ale jedna z nejlepších věcí, co v poslední době na Epitaphu vyšla.
Body:

Psáno pro: časopis Rock&Pop 2002/05

Online verze stránky: http://www.muzikus.cz/recenze/BeatsteaksLiving-Targets~12~kveten~2002/

Komentáře

celkový počet: 1

Šeňa  Díky

     
 
 
&;

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.